Збірна України з футзалу: 9 дебютантів, перемога в неповному складі, найкращий результат за 17 років

Getty Images

Україна - в кроці від повторення найкращого результату в історії на Євро з футзалу.

Збірна України з футзалу - в півфіналі чемпіонату Європи-2022. Синьо-жовта команда змогла не лише вийти з групи, виконавши завдання-мінімум на турнір, але й вибила Казахстан у чвертьфіналі - тим самим, українці уперше в історії пройшли стадію 1/4 фіналу та уперше з 2005 року зіграють у півфіналі.

Найкращим результатом України на чемпіонатах Європи залишається друге місце, тобто участь в фіналах. Для того, аби повторити цей результат Україні потрібно здобути ще одну перемогу - обіграти збірну Росії в півфіналі (п'ятниця, 4 лютого, 18:00).

Ексклюзивний транслятор Євро-2022 з футзалу - Суспільне. Дивіться пряму трансляцію Україна - Росія на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Суспільне Спорт розповідає ключові фактори про збірну України перед півфінальним матчем.

Як Україна та Росія дійшли до півфіналу Євро-2022 з футзалу

Кваліфікація на Євро-2022:
  • Україна: друге місце в групі з Хорватією (дві поразки від цієї збірної), відібралися на Євро-2022 як одна з кращих других команд.
  • Росія: виграли усі шість матчів в кваліфікації, різниця м'ячів - 26:5.
Виступ на Євро-2022
  • Україна: пройшла в плей-оф з другого місця в групі, перемога над Сербією (6:1) та поразки від Нідерландів (2:3) й Португалії (0:1). У чвертьфіналі - обіграли Казахстан (5:3).
  • Росія: вийшла з першого місця в групі, виграла усі три матчі, різниця м'ячів - 16:2. У чвертьфіналі обіграли Грузію - 3:1.

Росіяни встановили новий рекорд чемпіонатів Європи - виграли 10 поспіль матчів (кваліфікація + чотири безпосередньо на Євро-2022).

Склад збірної України

• Воротарі: Кирило Ципун та Юрій Савенко (обидва - "Продексім", Херсон)
  • Універсали: Віталій Радевич, Данило Абакшин, Артем Фаренюк (усі - "Ураган", Івано-Франківськ), Ігор Корсун, Петро Шотурма (капітан), Михайло Зварич (усі - "Продексім", Херсон), Сергій Журба, Олександр Педяш, Ярослав Лебідь, Євген Сірий, Ігор Чернявський (усі - ХІТ, Київ), Володимир Разуванов ("Динамо" Самара, Росія)

Основна п'ятірка збірної України: Ципун - Чернявський, Корсун, Шотурма, Зварич

Що треба знати про Україну

• У заявці України на Євро-2022 - 9 дебютантів таких турнірів

Найдосвідченішими гравцями є Кирило Ципун та Сергій Журба, які виступають на своєму четвертому чемпіонаті Європи. Це Євро уже третє в кар'єрі Володимира Разуванова та Петра Шотурми, а також друге для Олександра Педяша.

Усі інші гравці раніше не потрапляли в заявку України на чемпіонати Європи, тож дебютують на такому рівні.

• У груповому етапі в України був спалах коронавірусу

Другий та третій матч групового етапу - проти Сербії та Португалії - збірна України відіграла в неповному складі. Усе через позитивні тести на коронавірус, які вибили зі складу одразу чотирьох футзалістів.

Україна довелося грати в ключових матчах турніру в складі без кількох важливих гравців, але навіть з двома повноцінними четвірками польових гравців (замість трьох) синьо-жовта команда змогла розбити Сербію, а тоді показала рівну гру проти Португалії. Тренер збірної Олександр Косенко вважає, що спалах коронавірусу об'єднав команду і став поштовхом для гравців грати не лише за себе, але й за партнерів.

• Найкращий бомбардир команди - Михайло Зварич (4 голи)

Гравець "Продексіма" забив 4 голи у фінальній частині Євро-2022, а також був одним з двох найкращих бомбардирів у відборі на чемпіонат Європи - теж 4 забиті голи.

Зварич забив перший гол України на турнірі, також він став автором голу після комбінаційної атаки в матчі проти Сербії, а у ворота Казахстану забив важливий третій гол у порожні ворота.

У матчі проти Португалії Михайло зазнав невеликого пошкодження лівої ноги, але дограв ту гру, а також зіграв вкрай важливі хвилини у матчі проти Казахстану.

• Зв'язка Зварич - Шотурма - Корсун працює уже дуже давно

В основній четвірці збірної України на матчі Євро-2022 незмінно виходить трійка з "Продексіма" - Зварич, Шотурма та Корсун. Михайло є найкращим бомбардиром команди, Петро - капітан збірної України, а Ігор Корсун не менш важливий елемент цієї екосистеми.

Трійка Зварич, Шотурма та Корсун грала разом в "Урагані", звідки вони втрьох у 2018 році перейшли в "Продексім". Тож зіграність і взаєморозуміння - це те, що виділяє трійку серед інших зв'язок збірної України. Як приклад, другий гол України у ворота Казахстану.

• Україна - один з лідерів чемпіонату зі кількістю блоків

57 заблокованих ударів за чотири матчі - саме стільки ударів від суперників перервали захисники збірної України ще до того, як вони долетіли до воріт. Особливо показовою була різниця в грі проти Казахстану: 17-7 на користь українців.

Синьо-жовта команда у кожному матчі блокувала не менше 11 ударів, а в двох переможних - по 17. Позаяк Україна більше часу проводить у грі другим номером, цей елемент дуже важливий.

Що відомо про матч Україна - Росія

ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо