У Запорізькій обласній клінічній лікарні відновили роботу відділення для ветеранів

У Запорізькій обласній клінічній лікарні відновили роботу відділення для ветеранів

У Запорізькій обласній клінічній лікарні відновили роботу відділення для ветеранів
Фото: Суспільне Запоріжжя

Нове госпітальне відділення, для лікування ветеранів АТО/ООС та локальних війн сьогодні відкрили в Запорізькій обласній клінічній лікарні.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Запоріжжя Олена Лисенко, яка побувала на відкритті відділення.

Госпітального відділення не було в обласній лікарні останніх півтора року, його закрили у березні 2020-го через реорганізацію, — каже голова Запорізької обласної асоціації об'єднань ветеранів АТО/ООС Михайло Пирог.

Таке рішення обурило ветеранів, адже відділення існувало 37 років, у 2013 році ветерани його облаштували власними зусиллями. Тож, протягом цього часу боролися за відновлення відділення.

госпітальне відділення
Михайло Пирог. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Ми пройшли шлях від того, коли нам казали, що тут не може бути по закону госпітального відділення. Ми наполягали на необхідності госпітального відділення, як і в обласній лікарні в масштабах області, так і необхідність таких відділень по всіх лікарнях, по всіх громадах. Тому що на превеликий жаль, у нас величезна кількість ветеранів", — каже він.

Нове госпітальне відділення розташоване на шостому поверсі та розраховано на 22 пацієнти. З обласного бюджету на ремонт та обладнання було виділено п'ять з половиною мільйонів гривень.

Читайте також: У Запоріжжі відновив роботу Госпіталь ветеранів війни

У відділені чотири одномісні палати, обладнані кондиціонерами та повними санвузлами та шість тримісних палат обладнані туалетом та умивальником, без душових кабінок.

"В кожній палаті великі ортопедичні ліжка на яких буде дуже зручно лежать, ми бачимо в кожній палаті є шафи-купе, в яких також зручно розміщати одяг тощо, холодильники, мікрохвильовки, телевізори, тобто проведено", — каже Михайло Пирог.

госпітальне відділення
Фото: Суспільне Запоріжжя

Директор обласної лікарні Ігор Шишка обіцяє доробити санвузли за кошти державного бюджету:

"Я вважаю не коректним робити навантаження на обласний бюджет, стосовно того, по що ми зараз казали. Ми є пілотною областю, де йде реконструкція обласних лікарень по програмі президента. Коли це буде відбуватися, це буде зроблено", — сказав він.

госпітальне відділення
Ігор Шишка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Окрім ветеранів, отримати медичну допомогу у госпітальному відділенні зможуть й інші громадяни, — зазначає Ігор Шишка. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря за направленням, або до лікарів поліклініки обласної лікарні. Перевага надаватиметься пацієнтам зі складними супутніми захворюваннями.

Читайте також: Запорізький військовий госпіталь співпрацюватиме з медичним університетом

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Вибір редакції

На початок