На Ukrainian Fashion Week презентують етнічну колекцію медіапроєкту Суспільного "Візуальний код"

На Ukrainian Fashion Week презентують етнічну колекцію медіапроєкту Суспільного "Візуальний код"

На Ukrainian Fashion Week презентують етнічну колекцію медіапроєкту Суспільного "Візуальний код"

Цього четверга, 3 лютого, о 19:30 уперше на тижні моди Ukrainian Fashion Week буде презентовано етнічну колекцію, створену в межах медіапроєкту «Візуальний код». Через елементи одягу, традиції минулого та сьогодення у проєкті можна побачити культуру людей, які живуть поруч із нами у різних регіонах України, зрозуміти їхній світогляд, прожити разом з героями їхні будні та свята. Втілення ідеї стало можливим завдяки Координаційному центру мовлення національних меншин Суспільного мовника.

Вперше медіапроєкт «Візуальний код» був реалізований у 2021 році. Цьогоріч ведучим другого сезону проєкту став відомий український дизайнер Серж Смолін. Подорожуючи Україною, він надихнувся весільними традиціями національних спільнот, які мають свою багаторічну історію та розвивалися відповідно до звичаїв та культур, що існують в Україні. У кожної народності весільне вбрання має свої унікальні особливості, що проявляються в кольорі, фасоні та дрібних деталях.

Фінальним результатом проєкту стало створення дизайнером оригінальної капсульної колекції з шести весільних суконь. Вже завтра Серж Смолін разом із Суспільним мовником представлять на Ukrainian Fashion Week колекцію з елементи єврейської, грузинської, угорської, румунської, вірменської та німецької культур.

Дизайнер поділиться унікальною інформацією й особисто розповість про натхнення та різноманіття традицій колоритного мистецтва різних національностей, які мешкають на території нашої держави і є невіддільною частиною культурного спадку України.

Тема колекції, представленої дизайнером на Fashion Week, — про безбар’єрність, дружбу та цінність усіх спільнот, які живуть в Україні, поєднання культурної спадщини різних національностей. У кожній сукні присутні різні етнічні елементи, однак це вже історія нового українського вбрання.

Суспільне — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти українською мовою про національні спільноти й корінні народи України та мовами націспільнот, які є невіддільною частиною українського народу.

Наша мета — захищати свободи в Україні, надавати достовірну та збалансовану інформацію, налагоджувати громадський діалог задля зміцнення суспільної довіри, забезпечення розвитку громадянської відповідальності, української мови й культури, особистості та українського народу. Саме тому програми про національні спільноти та мовами національних спільнот є важливими компонентами мовлення на всіх платформах Суспільного мовника.

Що відомо

  • Ukrainian Fashion Week був заснований у 1997 році та став першим тижнем моди не тільки на теренах пострадянського простору, а й центральної Європи. За цей час у рамках Українського тижня моди відбулось понад 1600 показів та презентацій колекцій більше ніж 400 брендів.
  • У вересні 2021 року "Український модний альянс" презентував чотири українські бренди в шоу-румі під час Тижня моди у Нью-Йорку. Були представлені колекції дизайнерів 91 Lab, Elena Reva, Foberini, Kachorovska.
  • У лютому 2021 року Український тиждень моди вперше за 23 роки можна було подивитися онлайн. Він проходив у Мистецькому арсеналі в Києві.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад