Через смерть провісника в Нью-Джерсі скасували День бабака

Через смерть провісника в Нью-Джерсі скасували День бабака

Через смерть провісника в Нью-Джерсі скасували День бабака Facebook: Milltown Mel

Щороку 2 лютого у США відзначають свято День бабака. Цього дня дивляться на поведінку бабаків і передбачають, чи чекає на американців рання весна чи довга зима. Але в місті Мілтаун, штат Нью-Джерсі, свято Бабака довелося скасувати через місцевого провісника – бабака Мела. Повідомляє Montana Public Radio.

Власники Мела заявили, що він помер незадовго до свого єдиного робочого дня на рік. Звірятко померло так раптово, що йому не встигли знайти заміну. До того ж більшість інших бабаків у цю пору року ще перебувають у сплячці.

"З сумом повідомляємо, що Мел вирушив на Міст РайдугиМіфічне місце зустрічі у Загробному світі домашніх вихованців та їх господарів. Враховуючи, що середня тривалість життя бабака становить близько трьох років, його смерть не стала шоком. Але Мел пішов від нас у тяжку пору року, коли більшість його побратимів сплять", – повідомили в офіційних соцмережах Мела.

У 2021 році глядачів не пустили до Мела через карантин. Проте його прогноз місцевим мешканцям повідомили. Останнім передбаченням бабака стала обіцянка ранньої весни.

Перше святкування Дня бабака було зареєстровано в 1886 році в Панкстоні, а церемонія пророцтва проводиться з 1887 року. Традиція "дізнаватися" у бабаків, коли настане весна, стала популярною в багатьох країнах світу також завдяки фільму "День бабака" режисера Гаролдома Реміса, який вийшов на екрани у 1993 році.

Спочатку бабака у Панксатоні ніяк не називали. Ім'я Філ з’явилося після 1953 року. В інших регіонах США також є свої бабаки-синоптики: Мел з Міллтауна, Чак з Маріона, Чак із Нью-Йорка, Бо зі штату Джорджія, Стормі з Аврори.

За прикметою, якщо бабак побачив свою тінь і злякався, весни доведеться почекати, а якщо не побачив — холод скоро відступить. З наукової точки зору, зима офіційно закінчиться в день рівнодення 20 березня, незалежно від того, що пророкує бабак.

Що відомо

  • У 2020 році в американському місті Панксатоні зоозахисники вимагали відставки місцевого бабака Філа, який щороку традиційно передбачає погоду в лютому.
  • В Україні також святкують День бабака. Традиційно 2 лютого бабак Тимко з Харківщини дає свій прогноз. У 2021 році він спрогнозував настання ранньої весни.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад