Бабаку Тимку з Харківщини шукають нову партнерку — колишня померла

Бабаку Тимку з Харківщини шукають нову партнерку — колишня померла

Уточнено
Бабаку Тимку з Харківщини шукають нову партнерку — колишня померла
Суспільне Харків

Бабак Тимко цьогоріч втратив свою партнерку, вона померла після тривалої хвороби.

Про це на біостанції в Гайдарах під Змієвом у День бабака, 2 лютого, повідомив біолог Володимир Ронкін.

"Тимко овдовів, так. На жаль, вона довго хворіла. Ви пам'ятаєте, що я щороку розповідав, ми її поклали окремо, вона не спить, годуємо, але цієї зими, одразу після нового року, вона померла. Два роки хворіла", — сказав Ронкін.

Він підтвердив, що Тимко із партнеркою не дали потомства. Тимко тим часом готовий до нової нареченої, каже біолог. За словами співорганізаторки Дня бабака в Гайдарах Надії Токарської, на біостанції вільних самиць зараз немає.

"За два роки на біостанції народилося сім дитинчат. З них одна самиця", — сказав біолог.

Ронкін погодився, що у тому, що бабаків внесли до Червоної книги, є заслуга Тимка і Дня бабака, втім називає ситуацію з популяцією тварин катастрофічною.

"Так, це заслуга Тимка. Але розумієте, ми якось звикли іноді волею-неволею сприймати це як радісну подію — "внесли до Червоної книги". Насправді це катастрофа! Все, що внесли до Червоної книги, це види, яким загрожують. Це означає, що саме ми призвели до того, ніхто інший, що їх довелося внести до Червоної книги. Це каже про те, що ці види можуть зникнути будь-якої миті", — наголосив біолог.

Популяція бабаків в Україні скоротилася щонайменше удесятеро, додав він: "Я думаю, якщо удесятеро, це ще добре. Я думаю, що разів у 15. За період близько з 2005 року".

2 лютого Тимко III у Гайдарах дасть свій прогноз на весну-2022.

Що відомо

  • День бабака на біостанції в Гайдарах під Змієвом започаткували у 2004 році харківські науковці на чолі з професором Віктором Токарським. За цей час про прихід весни оповіщали три бабаки. Самі ж науковці збігів з прогнозами синоптиків не відстежували.
  • У Харківській області, за різними підрахунками, живе від 5 тисяч до 18 тисяч бабаків. Традицію віщування весни започаткували, щоб привернути увагу до захисту гризунів. Прогноз Тимка у 2021 році не збувся, але на біостанції кажуть: ідея акції знайшла відгук. Бабаків степових внесли до Червоної книги як вид, що зникає.

На початок