Коли Юрай Санітра зможе відновити роботу зі збірною України з біатлону: коментар Володимира Бринзака

Коли Юрай Санітра зможе відновити роботу зі збірною України з біатлону: коментар Володимира Бринзака

Ексклюзивно
Коли Юрай Санітра зможе відновити роботу зі збірною України з біатлону: коментар Володимира Бринзака
Євгеній Каранов

За яких умов це може відбутися.

Олімпійська збірна України з біатлону продовжує підготовку до Олімпійських ігор у Пекіні. Однак підготовка відбувається в умовах нових позитивних тестів на коронавірус: першим позитивний результат тесту отримав головний тренер чоловічої команди Юрай Санітра.

За останньою ж інформацією порталу XSport, позитивні тести здали ще два представники обслуговуючого персналу збірної України. Усе це - перед першою гонкою на олімпійському турнірі, яка відбудуться 5 лютого - змішаною естафетою.

Читайте також: Два представники збірної України з біатлону здали позитивний тест на COVID-19 на Олімпіаді-2022

Чоловіча команда на час відсутності Санітри тренується з іншими тренерами - Олександром та Олексієм Кравченками. А також Ігорем Ященком, який отримав негативний результат другого тесту на коронавірус і покинув самоізоляцію.

Усі тренери підтримують зв'язок із Санітрою під час його відсутності. А сам тренер перебуває на самоізоляції в готелі олімпійського селища, побудованого спеціально перед Іграми у Пекіні.

Проте найближчим часом сам головний тренер чоловічої команди може повернутися до виконання обов'язків. Причому відбутися це може перед стартом Олімпіади-2022.

Коли може повернутися Санітра?

Президент федерації біатлону України Володимир Бринзак в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів, що Санітра може покинути самоізоляцію ще перед початком олімпійського турніру з біатлону.

За словами Бринзака, повернення Санітри перед стартом Олімпіади відбудеться лише за умов, якщо він здасть два негативні тести на коронавірус з різницею у добу. Саме це прописано в правилах Олімпіади-2022 (playbook для атлетів та представників команд).

"Санітра ще поки не вийшов. Планує вийти 3-4 лютого, якщо все нормально буде. Потрібно два негативних тести здати. Так, [може перед стартом Олімпіади повернутися у розташування збірної]", - повідомив президент федерації біатлону України.

Після виходу з самоізоляції Санітрі доведеться дотримуватися правил, як для осіб із "близьким контактом". Вони передбачають здачу ПЛР-тесту двічі на добу упродовж тижня. Самі ж правила діятимуть упродовж двох тижнів - тобто майже до закінчення Олімпіади-2022.

Що відомо

  • Перед вильотом спортсмени та тренери пройшли два ПЛР-тести, усі показали негативні результати в збірній України.
  • Юрай Санітра вдруге працюватиме з чоловічої збірною України на Олімпіаді. У Пхьончхані у 2018 році під його керівництвом українці двічі фінішували у топ-30 особистих гонок - Дмитро Підручний - 21-й у спринті, Артем Тищенко - 29-й в індивідуальній гонці.
  • Перед стартом сезону у складі чоловічої команди виник спалах коронавірусу, під час якого перехворіли Артем Прима та Артем Тищенко, які потрапили до складу на Олімпіаду-2022.
На початок