Національний художній музей розпочинає продаж NFT-токенів за мотивами картин

Національний художній музей розпочинає продаж NFT-токенів за мотивами картин

Національний художній музей розпочинає продаж NFT-токенів за мотивами картин
Facebook

Національний художній музей разом з естонським стартапом StampsDaq розпочинають продаж NFT-токенів за мотивами картин. Твори художників у NFT-форматі можна буде придбати з 1 лютого 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба музею.

Як зазначили у музеї, з 1 лютого можна буде придбати ліцензовані NFT-токени за мотивами творів Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Олександра Мурашка та Петра Рибки.

Ексклюзивне цифрове мистецтво в NFT-форматі буде доступне в 5 ступенях рідкісності на торговому майданчику StampsDaq. Ціна одного NFT-токену коливатиметься від 25 до 1 тис. доларів на первинному ринку залежно від категорії рідкісності та аукціонного попиту. Дизайнери понад 3 місяці працювали над NFT-токенами, які матимуть анімаційні і звукові елементи.

Читайте також: Індонезієць виставив 933 селфі на NFT-аукціоні. За тиждень їхня вартість перевищила мільйон доларів

"NAMU завжди в авангарді сучасних музейних практик, тому для нас важливо, що наш музей перший в Україні, який наважився створити NFT колекцію. Думаю, що чи не найбільшу роль в цьому проєкті відіграє "додана вартість" цифрового мистецтва в форматі NFT – анімовані ефекти, які допомагають розкрити контекст написання твору, але водночас викликають бажання прийти до музею і побачити оригінал на власні очі", – розповіла гендиректорка Нацмузею Юлія Литвинець.

Крім самого NFT-арту, залежно від ступеня рідкісності, з березня кожен покупець зможе отримати додатково квитки до музею, екскурсію постійною експозицією музею, тематичну екскурсію по періоду відповідно до придбаного NFT-токену.

"Співпраця нашої компанії з Національним художнім музеєм України є тільки першим кроком в реалізації масштабного проекту трансформації художньої спадщини України в цифровий формат NFT. Протягом кількох наступних років сотні музейних творів України стануть доступні в NFT форматі і запропоновані колекціонерам з усього світу на торговому майданчику StampsDaq", – сказав CEO стартапу StampsDaq Андрій Шаповалов.

Читайте також: "Проміняв море на фарбу". У Запоріжжі колишній моряк створює NFT-картини

StampsDaq спеціалізується на створенні блокчейн-ринку для криптофілателії та криптомистецтва. Щоб отримати повний доступ до StampsDaq, всім новим користувачам необхідно авторизуватися на сайті за допомогою власного крипто гаманця (MetaMask, CoinBase, WalletConnect, Fortmatic).

У музеї також повідомили, з другої половини лютого планується випуск серії NFT-арту за мотивами творів Миколи Пимоненка – автора багатьох картин на сільську та міську тематику ("Київська квіткарка" (1908), "Ідилія" (1908) та інші). NFT-колекція Нацмузею має поповнюватися кожні 2 тижні.

Що відомо

  • У 2021 році обсяг продажів невзаємозамінних токенів (NFT) склав 40,9 млрд доларів.
  • У січні 2022 року стало відомо, що 5 із 6 редакторів Вікіпедії проголосували проти класифікації NFT як виду мистецтва. Після публічних дебатів було ухвалене рішення виключити угоди з NFT зі списку найдорожчих творів мистецтва.

Читайте також:

Квентін Тарантіно випустить NFT "Кримінального чтива" попри позов від Miramax

Бренд Hermès подав до суду на художника за продаж NFT-версій сумок Birkin

Речі учасників гурту The Beatles продаватимуть на онлайн-аукціоні у вигляді NFT

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад