"Справдешні чудовиська": у Києві пройде виставка робіт художниці Марії Примаченко

"Справдешні чудовиська": у Києві пройде виставка робіт художниці Марії Примаченко

"Справдешні чудовиська": у Києві пройде виставка робіт художниці Марії Примаченко
WikiArt

У Києві в Національному музеї Тараса Шевченка проходитиме виставка робіт української художниці Марії Примаченко з 4 по 27 лютого 2022 року.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

"Запрошуємо вас зустрітися віч-на-віч із страховиськами з власного дитинства, щоб усвідомити, що вони зовсім не страшні, а дуже навіть привітні й дружні. 4 лютого 2022 року в Національному музеї Тараса Шевченка розпочинає роботу виставка робіт Марії Примаченко", – йдеться у повідомленні.

У музеї зазначили, що "наївне мистецтво" Примаченко видається ніби "родом із дитинства – щирі, безпосередні, поза правилами раціонального світу дорослих. Але разом із тим її роботи не існують поза контекстом сучасності, а навпаки доповнюють його сенсами, яких нам сьогодні так бракує. Прості форми і чисті яскраві кольори допомагають виокремити із навколишньої реальності найважливіше – можливість творення світу власноруч".

У Києві пройде виставка робіт художниці Марії Примаченко "Справдешні чудовиська"
У Києві пройде виставка робіт художниці Марії Примаченко "Справдешні чудовиська". Facebook

"Художній світ Марії Примаченко й справді населений найрізноманітнішими істотами, яких доросле око може сприймати як чудовиськ – зубаті, багатоногі й багаторогі, інколи з десятком очей чи довжелезними язиками. Діти ж їм усміхаються, радісно розфарбовують форми, домальовують нові деталі, дають чудернацькі імена й вигадують неймовірні історії", – додали в музеї.

Художниця доповнювала власні роботи невеликими підписами-сюжетами, "часто парадоксальними, що виштовхують глядача за рамки традиційного сприйняття".

"Схоже на те, що вона не боялася монстрів власної уяви, а приручала і гралася з ними, як це роблять діти", – повідомили в музеї.

Відвідати виставку можна за вхідним квитком до музею, який знаходиться на бульварі Тараса Шевченка, 12 у Києві. Графік роботи музею: з вівторка по неділю з 10:00 до 18:00.

Хто така Марія Примаченко

Марія Примаченко була однією з найяскравіших представниць наївного мистецтва у світі. Її ім’я вписано до Всесвітньої енциклопедії наївного мистецтва поряд із французом Анрі Руссо та грузином Ніколо Піросмані. Художниця прославила Україну своїми роботами, що підкорили Париж, Лондон, Монреаль і Прагу. А сама все життя прожила у селі Болотня біля Києва. В роботі вона послуговувалася найпростішими матеріалами – звичайними ватманами, фабричними пензлями, гуашшю й аквареллю. Тим не менш, у 1937-му, коли картини Марії Примаченко виставляли у Парижі, Пабло Пікассо зізнався, що якби вона жила у Франції, то стала б знаменитішою за нього.

Що відомо

  • Бренд RCR KHOMENKO і фонд Марії Примаченко випустили колекцію худі з адаптацією найвідоміших робіт української художниці.
  • У листопаді 2021 року на YouTube-каналі вийшов мультсеріал за мотивами творчості Марії Примаченко.

Читайте також: Як захоплювались та наслідували художницю Марію Примаченко

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад