ОГПУ просить уряд про заходи з недопущення коронавірусу в місцях несвободи

ОГПУ просить уряд про заходи з недопущення коронавірусу в місцях несвободи

ОГПУ просить уряд про заходи з недопущення коронавірусу в місцях несвободи ОГПУ

Офіс генерального прокурора просить прем’єр-міністра вирішити питання превентивних заходів із запобігання поширенню коронавірусу серед осіб, які перебувають у місцях несвободи, а також серед персоналу, який контактує з ними.

У повідомленні ОГПУ зазначено, що йдеться не лише про установи виконання покарань і слідчі ізолятори Державної кримінально-виконавчої служби, де наразі утримується понад 52 тисячі осіб, а й ізолятори тимчасового тримання Нацполіції, психіатричні заклади Мінохорони здоров'я, дисбати та гауптвахти Міноборони, школи та училища соціальної реабілітації Міносвіти, а також пункти тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства Державної міграційної служби тощо.

Особлива увага звертається на те, що ув’язнені беруть участь у слідчих діях і судових засіданнях, підлягають етапуванню (конвоюванню), мають право на побачення, в тому числі зі стороною захисту, отримання передач тощо.

"Не можна виключати прояви групової непокори та акцій протесту у місцях несвободи", — акцентували в ОГПУ.

Окремо наголошується на доцільності визначення відповідних ізольованих місць з необхідним обладнанням і медичними засобами для окремого розміщення хворих осіб такої категорії, розробки безпечних маршрутів для пацієнтів і навіть введення в межах законодавства обмежувальних заходів щодо відвідування цих установ.

Тим часом в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах Північно-Східного міжрегіонального управління запроваджені заходи з профілактики інфікування і поширення коронавірусу серед персоналу та засуджених.

Так, медичні заклади філії Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України у Харківській та Луганській областях забезпечені медичними масками й респіраторами, в наявності протизапальні засоби, антибіотики, інфузійні розчини та дезінфекційні засоби.

Медичні працівники проводять опитування, візуальний огляд та температурний скринінг персоналу установ, осіб, які відвідують установи, засуджених та ув’язнених, які в них утримуються.

Для засуджених проводяться медичні години, спрямовані на профілактику поширення нового вірусу.

Що відомо

  • Уряд ввів карантин до 3 квітня по всій території України.
  • 16 березня у Києві були зафіксовані два випадки коронавірусу. Загалом кількість інфікованих становить сім осіб, один випадок — летальний.
  • З 13 березня по 3 квітня установи виконання покарань, слідчі ізолятори, заклади охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби закриті для відвідування представниками засобів масової інформації, об’єднань громадян, релігійних та благодійних організацій.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди