Комісія атлетів п'ятиборства назвала варіанти заміни конкуру: серед них – велоспорт і бій подушками

Комісія атлетів п'ятиборства назвала варіанти заміни конкуру: серед них – велоспорт і бій подушками

Комісія атлетів п'ятиборства назвала варіанти заміни конкуру: серед них – велоспорт і бій подушками PFC

Після першого обговорення було названо вісім варіантів заміни кінного спорту.

Комісія атлетів Міжнародного союзу сучасного п'ятиборства (UIPM) провела першу фокус-групу, присвячену пошуку нової дисципліни, що замінила б у цьому виді спорту конкур. Про це комісія повідомила на своїй інстаграм-сторінці.

Після скандалу на Олімпійських іграх-2020 зі збірною Німеччини навколо ставлення до коней стало відомо, що UIPM планує відмовитися від кінного спорту як однієї з дисциплін сучасного п'ятиборства.

Через питання захисту прав тварин сучасне п'ятиборство ризикує втратити своє місце на Олімпійських іграх. Цей вид спорту не ввійшов до попередньої програми Лос-Анджелеса-2028.

Читайте також: Бокс, важка атлетика і п'ятиборство можуть зникнути з програми літньої Олімпіади: у чому причина

За інформацією Inside The Games, конкур планували замінити на велоспорт, проте Комісія атлетів наполягає на тому, що дисципліну ще не було обрано, як і дату тестування нового формату змагань.

Які дисципліни можуть замінити конкур

Наразі сучасне п'ятиборство складається з фехтування, плавання, конкуру та поєднання бігу зі стрільбою з лазерного пістолета.

За підсумками зустрічі Комісії атлетів було запропоновано вісім варіантів на заміну конкуру:

 • велоспорт (мотокрос, маунтінбайк, електричний);
 • гібрид триатлонуДо триатлону входять плавання, велоспорт і біг. (передбачає відмову й від фехтування);
 • долання перешкод (на воді чи на суходолі);
 • біг із перешкодами;
 • біг із бар'єрами;
 • дрон-рейсинг (перегони дронів);
 • роликовий спорт;
 • традиційний ґамбійський бій подушками.

Читайте також: Кінний спорт планують замінити на велоспорт у сучасному п'ятиборстві після Олімпіади-2024

З наведених видів велоспорту наразі в олімпійські програмі є лише маунтінбайк, а саме крос-кантрі. Більш класичні для Олімпіади велошосе й велотрек не згадувалися. Шосе входить до програми триатлону, до якого можуть наблизити й сучасне п'ятиборство й при цьому, як варіант, пожертвувати не лише конкуром, а й фехтуванням.

Роликовий спорт поки що не є олімпійським, але в 2018 році дебютував на юнацькій Олімпіаді в Буенос-Айресі.

Найнезвичнішими у списку є дрон-рейсинг і бій подушками. Перший полягає в перегонах радіокерованих літаків або квадрокоптерів, якими керують учасники. Цей вид спорту став популярним у Німеччині в 2011 році, й з тих пір у нього з'явилося кілька офіційних ліг, зокрема MultiGP, а Міжнародна авіаційна федерація, визнана Міжнародним олімпійським комітетом, проводить чемпіонати світу з дрон-рейсингу. Перший відбувся в китайському Шеньчжені в 2018 році.

Сучасний формат бою подушками є одним із нових видів бойових мистецтв, у яких переважно беруть участь колишні або чинні бійці ММА та боксери. У 2021 році було засновано чемпіонат з бою подушками (Pillow Fight Championship).

"Бійці не люблять отримувати пошкодження, і багато людей не хочуть бачити кров. Вони хочуть дивитися хороші змагання, але без насильства, – вважає голова PFC Стів Вільямс. – Подумайте про те, як змішали музику кантрі з репом, об'єднавши такі різні аудиторії. Ось це ми й робимо й сподіваємося, це привабить іншого глядача".

Що відомо

 • Комісія атлетів запевнила, що склад фокус-групи був розмаїтим, але закликає більше спортсменів долучатися до дискусії та надсилати власні ідеї. "Ми маємо намір запрошувати якомога більше спортсменів до майбутніх фокус-груп", – заявила комісія, яка також надіслала запрошення до обговорення представникам національних федерацій.
 • Федерація сучасного п'ятиборства України та деякі представники української збірної, зокрема срібний призер Олімпійських ігор-2016 Павло Тимощенко та чемпіони світу Ірина Хохлова й Денис Павлюк, виступила проти виключення конкуру. Такої ж думки чинний олімпійський чемпіон, британець Джо Чун.
 • Сучасне п'ятиборство входить до програми Олімпійських ігор з 1912 року (жіноче – з 2000-го).
 • Кінний спорт був частиною п'ятиборства від самого початку його створення – разом зі стрільбою, плаванням, фехтуванням і легкою атлетикою (бігом).
Читайте також: PETA закликає заборонити кінний спорт на Олімпіаді. Що до цього призвело
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо