Очільниця Міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що працівники німецького посольства у Києві поки що залишаться в українській столиці.
"Як і наші партнери з ЄС, наразі ми вирішили не скорочувати штат посольства у Києві. Наразі важливо не дестабілізувати Україну", — зазначила вона, передає DW.
Бербок додала, що якщо члени сімей співробітників посольства захочуть залишити країну, вони зможуть зробити це коштом міністерства закордонних справ.
Також міністерка відзначила, що сумніви у стабільності України можуть негативно вплинути на інвестиції.
"Якщо в інвесторів виникне відчуття, що ситуація в Україні загалом невизначена чи нестабільна, то знизиться їхня готовність вкладати. А саме це зіграє на руку Путіну", — наголосила чиновниця.
Що відомо
- Посольство США в України закликало своїх громадян, які перебувають у країні, подумати про від'їзд додому через можливу агресію з боку РФ.
- Уряд Японії 24 січня закликав своїх громадян виїхати з України та відкласти заплановані поїздки через загрозу вторгнення Росії.
- Державні службовці США в Україні отримали дозвіл на добровільний виїзд.
- Уряд Австралії змінив рекомендації для своїх громадян щодо подорожей в Україну на "рекомендовано не подорожувати". Там також заявили, що у зв’язку з "обставинами на місці" можливість надання консульської допомоги австралійським громадянам може бути обмежена.
- Європейський Союз і Північноатлантичний Альянс поки не ухвалювали рішення про евакуацію своїх дипломатичних представників з України. Франція, Латвія, Польща, Угорщина і Грузія також не планують евакуювати дипломатів з України.
Читайте також
"Не треба нами маніпулювати". Данілов прокоментував заяви країн про евакуацію дипломатів з України
Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення
"Підтримувати всіма можливими способами". Що кажуть західні політики про допомогу Україні
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!