Український фільм "Терикони" номінували на премію Berlinale Documentary Award

Український фільм "Терикони" номінували на премію Berlinale Documentary Award

Український фільм "Терикони" номінували на премію Berlinale Documentary Award
пресслужба Держкіно

Стрічку режисера Тараса Томенка "Терикони" номінували на премію за найкращий документальний фільм Berlinale Documentary Award. Картина про життя дітей у "сірій зоні" на Донбасі бере участь у конкурсній секції Generation 72-го Берлінського кінофестивалю.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

Цьогоріч за премію Berlinale Documentary Award боротимуться 18 документальних стрічок із секцій Berlinale Special, Encounters, Panorama, Forum та Generation. Спонсором грошової премії у 40 тисяч євро, яку розділять режисер і продюсер фільму-переможця, є громадський мовник Rundfunk Berlin-Brandenburg (rbb).

Про що фільм "Терикони"

За сюжетом, Насті було шість, коли три ракети, випущені російською армією, влучили в її будинок у новорічну ніч 2015 року. Вона вижила, але втратила батька, дитинство й віру в життя. Для таких, як вона, війна стала чимось буденним, пейзажем за вікном. Але Настя не припиняє мріяти – про новий будинок, собаку, – і продовжує писати листи Діду Морозу з проханням повернути їй батька.

Стрічку "Терикони" створено кінокомпанією "ІнсайтМедіа" за підтримки Держкіно.

Премію Berlinale Documentary Award було засновано у 2017 році. У 2022 році церемонія нагородження переможців премії відбудеться 16 лютого в павільйоні Berlinale Palast.

Що відомо

  • Світова прем'єра фільму "Терикони" відбудеться на 72-му Берлінському кінофестивалі, який пройде з 10 по 20 лютого 2022 року. Стрічку покажуть 15 лютого о 16:30 у приміщенні культурного центру "УРАНІЯ" (Берлін) за участі творчої команди фільму.
  • Режисер стрічки "Терикони" Томенко має нагороду Best short film програми Panorama 51-го Берлінського кінофестивалю за стрічку "Тир" (2001).

Читайте також:

Берлінале-2022 відбудеться офлайн. Для цього організатори скоротили програму

Український фільм "Клондайк" увійшов до конкурсної програми Берлінського кінофестивалю

Майбутній фільм Нарімана Алієва "Орталан" відібрали на 19-й Берлінський копродукційний кіноринок

Фільм Катерини Горностай “Стоп-Земля” отримав нагороду 71-го Берлінале

71-й кінофестиваль "Берлінале" назвав переможців

На початок