"Програма - це життя, яке я проживаю". 20-річний фігурист представить Україну на Олімпіаді-2022

"Програма - це життя, яке я проживаю". 20-річний фігурист представить Україну на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Програма - це життя, яке я проживаю". 20-річний фігурист представить Україну на Олімпіаді-2022
AP

Ексклюзивний матеріал Суспільне Спорт про представника України в одиночному фігурному катанні на Олімпіаді-2022.

Україна буде представлена на Олімпіаді-2022 у чотирьох з п'яти видів фігурного катання. Зокрема, у чоловічому одиночному розряді змагатиметься 20-річний Іван Шмуратко - 4-разовий чемпіон України.

Для нього Олімпіада-2022 буде дебютною в кар'єрі, а перед її стартом він посів 12-е місце на чемпіонаті Європи - найкращий результат для України за понад 20 років.

На Олімпійських іграх українські фігуристи лише в 2018 році не проходили до довільної програми у чоловічому одиночному катанні. Тож Шмуратко намагатиметься не продовжити цю серію, а повернути Україну в топ-24 найкращих на Олімпіаді.

Перед чемпіонатом Європи та виступом на Олімпіаді-2022 Суспільне Спорт провело день з Іваном Шмуратком - про його підготовку, стан фігурного катання в Україні та плани атлета.

Відео-репортаж про Івана Шмуратка

  • Про розвиток фігурного катання в Україні

"Фігурне катання в Україні людям цікаве, але воно нерозвинене, щоб про нього знали. Якщо подивитися, що було три роки тому, а як є зараз, то зараз по технічному контенту, по атмосфері, у нас вибудувалася така дружня і суперкомандна атмосфера, в якій усі один одного підтримують".

  • Про свою роль в українському фігурному катанні та місію в спорті

"Відчуваю себе провідним у чоловічому одиночному катанні. Хотів би, щоб конкуренція росла і ми змагалися на рівних. І конкуренція росте.

Для мене фігурне катання - мистецтво. Не хочу просто кататися, прагматично виконувати елементи. Для мене програма - це життя, яке я проживаю чи історія, яку проживаю. Місія така - виконувати це і щоб до людей проникало глибоко. Місія у спорті - додати максимльно мистецтва".

  • Про стан інфраструктури в Україні

"У нас одна ковзанка стандартного олімпійського розміру в Києві, вона для всіх: шорттреку, фігурного катання та хокею. І всім потрібно розподілити 24 години на день - не всім часу вистачає так, як потрібно було б. Ідеально було б якби у фігурного катання була одна чи декілька ковзанок, котрі відведені спеціально під фігурне - тоді питань було б значно менше, або їх взагалі не було б".

Читайте також: 18-річний Ілля Ковтун - новий лідер збірної України зі спортивної гімнастики

Хто такий Іван Шмуратко

  • 20-річний український фігурист, 4-разовий чемпіон Європи.
  • Найкращий результат у кар'єрі - 12-е місце на чемпіонаті Європи-2022.
  • У лютому 2022 року дебютуватиме на Олімпійських іграх.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо