За порушення правил карантину на Черкащині каратимуть – ухвалили закон

За порушення правил карантину на Черкащині каратимуть – ухвалили закон

За порушення правил карантину на Черкащині каратимуть – ухвалили закон

У Черкасах посилили карантинні заходи: свою роботу припинили торговельні центри, розважальні заклади, заклади громадського харчування тощо. У свою чергу Верховна Рада України ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі.

Штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм становить від 17 до 32 тисяч. гривень.

Адміністративна відповідальністьГУНП в Одеській області

Адміністративна відповідальність

"За" проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" проголосували 344 народні депутати. Законопроект ухвалили за основу та в цілому.

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 44-3 "Порушення правил щодо карантину людей", згідно якої порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, адміністративна відповідальність встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19.

Кримінальна відповідальністьГУНП в Одеській області

Кримінальна відповідальність

Крім того, підвищена кримінальна відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням, відповідно до ст. 325 Кримінального кодексу: "Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років".

Ті ж діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Підготувала Сніжана Калюжна

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Інфографіка – МВС України

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди