Як отримати "ковідну" тисячу, якщо немає смартфона, або ним не можна розрахуватись

Як отримати "ковідну" тисячу, якщо немає смартфона, або ним не можна розрахуватись

Ексклюзивно
Як отримати "ковідну" тисячу, якщо немає смартфона, або ним не можна розрахуватись
pixabay

Щоб отримати тисячу гривень за повну вакцинацію від коронавірусу, у вас має бути смартфон, на який встановлені "Дія" та мобільний додаток банку. Крім того, телефон має підтримувати функцію безконтактної оплати – це залежить від моделі телефона. Як можна витратити ці гроші, якщо телефон її не підтримує, або якщо смартфона немає? З такими питаннями до відділень банків звертаються все більше клієнтів, розповіла Суспільному речниця ПриватБанку в Південному регіоні Анжела Дзінзюра і відповіла на ці запитання.

Що робити, якщо телефон не підтримує функцію безконтактного розрахунку?

Є випадки, коли клієнти нашого банку брали свою сім-карту та вставляли її у телефони онуків, чи дітей, які цю функцію підтримують. Тоді на цьому телефоні оформлюють Дію, отримують сертифікат вакцинації, тисячу на рахунок "єПідтримка", і йдуть в аптеку, до прикладу, та купують там ліки. Це вихід із ситуації прямо зараз. Але. Треба знати, що коли ви вставите свою телефонну картку в чужий телефон, туди підтягується ваш електронний банкінг, "Дія", де є всі ваші документи. Коли сім-карту витягнути, всі додатки залишаться на чужому телефоні, якщо їх не видалити. Цим можуть скористатись люди нечесні на руку. Тобто це я б радила робити з людьми, яким ви повністю довіряєте.

Читайте також: На що кропивничани витрачають тисячу за вакцинацію

Більш надійний шлях, якщо у вас смартфон не підтримує безконтактну оплату, здійснювати покупки з рахунку "єПідтримка" в інтернет-магазинах – його мають аптеки у тому числі. Ви приходите в аптеку, отримуєте ліки без черги, а оплачуєте з вашого телефону на сайті.

Питання видачі пластикової картки для цього рахунку вирішиться на другому етапі впровадження "єПідтримки". Тоді ж стане зрозумілим механізм видачі цих грошей людям, у яких немає смартфона.

Другий етап впровадження "єПідтримки"

Є люди, які не планують купувати смартфон. А в ньому мають бути усі документи в електронному вигляді. Тому треба продумати, як обробляти паперові документи. Це стосується людей, які живуть у зонах без інтернету, такі населені пункти є.

Читайте також: "Ковідна" тисяча на ліки. Як працювала послуга в перший день дії у Кропивницькому

Уряд обіцяє, що цю схему запустять у третьому кварталі цього року (з липня місяця – ред.). Можливо раніше. Програма відшліфовується, вносяться зміни до вимог, які ставить життя. Наприклад, є ідея, що ліки купуватимуть не тільки люди 60 +, а й люди з інвалідністю, тобто постійно виносяться зміни, і сказати, як це буде працювати точно, поки неможливо. Чи будуть видавати пластикову карту на цей рахунок, сказати достеменно не можна.

"Ковідну" тисячу можна отримати, встановивши додаток наступних дев'яти банків

А-Банк, Альфа-Банк, Восток-Банк, Izibank, Mono, Ощадбанк, ПриватБанк, RaifeisenBank nf Укргазбанк.

Держава і державні банки підтримують ідею смартфонізації. Останні події стимулювали когось купити смартфон, підключитись до "Дії", підключитись до інтернет-банкінгу – державного чи не державного банку. Життя іде вперед, і ми прийдемо до того, що будемо розраховуватись без готівки і без карток, розповіла Анжела Дзінзюра.

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх. Заповнити форму можна тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм та Інстаграм

На початок