"Ситуація контрольована". Зеленський знову звернувся до українців через кризу на кордоні з РФ

"Ситуація контрольована". Зеленський знову звернувся до українців через кризу на кордоні з РФ

"Ситуація контрольована". Зеленський знову звернувся до українців через кризу на кордоні з РФ
president.gov.ua

Президент Володимир Зеленьський оприлюднив друге за тиждень відеозвернення щодо загрози вторгнення Росії, в якому запевнив, що ситуація на кордоні з РФ залишається контрольованою, та закликав українців зберігати спокій.

Як зазначив на початку звернення президент, для нього дуже важливо щоб українці точно розуміли, що відбувається у країні.

"Щодня ви читаєте, чуєте, бачите десятки, сотні новин. І далеко не всі, на жаль, мають дійсно щиру мету. Деякі є просто чутками, деякі — відвертими на жаль фейками, а деякі — без розуміння глобального контексту можуть підштовхувати до невірних висновків", — зазначив Зеленський.

За його словами, зокрема, такі новини можуть змушувати відчувати тривогу.

"Все що вам дійсно потрібно і корисно знати, звучить коротко і просто: за минулу добу ситуація на сході України контрольована. Так, є обстріли, і війська на кордоні не зникли, але найголовніше — у нас нуль поранених і нуль вбитих", — зауважив політик.

Читайте також: "Нападають не на нашу землю, а на ваші нерви". Зеленський закликав українців до спокою

При цьому президент нагадав, що 26 січня має відбутись зустріч нормандської четвірки на рівні радників.

"Ми працюємо, аби якомога швидше відбулась зустріч чотирьох президентів задля майбутнього настання миру в Україні", — сказав Зеленський.

Водночас президент заявив про відсутність ілюзій з приводу серйозності чинної ситуації.

"Все непросто, але є надія, спокій, витримка і робота 24 на 7, а отже, буде результат, а отже — буде і мир", — підкреслив політик.

Відтак Зеленський закликав критичніше ставитись до повідомлень ЗМІ.

"Не бійтеся інтернету. Нехай інтернет боїться нас. Чим можна його налякати? Здоровим, критичним, логічним і позитивним мисленням. І щоб за весь цей день ви не прочитали, не побачили і не почули, завершуйте його знаючи головне: у режимі 24 на 7, ми робимо і зробимо все аби вам було мирно, тепло, ситно і щоб всі ви були здорові", — підсумував він.

Що відомо

  • 19 січня президент США Джозеф Байден заявив, що вторгнення в Україну стане для Росії катастрофою, яка призведе до значних людських та економічних втрат. Водночас Зеленський у відповідь на заяву Байдена про різні варіанти відповіді Заходу в залежності від ступеня агресивності Росії заявив, що не існує "незначних вторгнень" та "незначних втрат".
  • У Сенаті США підготували вже чотири законопроєкти про санкції проти РФ на тлі нарощування нею агресії. Перший, підготовлений сенатором Тедом Крузом, був відхилений у Сенаті 13 січня. Ще один авторства демократа Боба Менендеса (і який підтримує Білий дім) має бути розглянутий у Сенаті. Свою ініціативу анонсував і демократ Марко Рубіо. Головна відмінність документів — в умовах запровадження санкцій: вводити їх просто зараз чи чекати можливого вторгнення РФ в Україну.
  • Європейський Союз готовий накласти на Росію "небачені раніше" економічні санкції, якщо вона нападе на Україну, заявив представник Данії 24 січня у Брюсселі. Також про підготовку нових антиросійських обмежень повідомили Велика Британія та Австралія.
  • 25 січня в аеропорту "Бориспіль" приземлився літак, що доставив до України третю партію безпекової допомоги зі США. Зокрема, пакет допомоги містить сучасне обладнання і боєприпаси оборонного призначення.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення

"Підтримувати всіма можливими способами". Що кажуть західні політики про допомогу Україні

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок