Білоруська хакерська група "Кіберпартизани" заявила, що влаштувала атаку на комп'ютерну мережу компанії "Білоруська залізниця".
Метою цієї атаки, згідно з повідомленням хакерів, було уповільнення роботи залізничної мережі, за допомогою якої до Білорусі перекидають російські війська під приводом навчань.
На доказ роботи, хакери виклали скріншоти сервера бекапів у процесі їхнього знищення.. При цьому вони наголосили, що "автоматику та системи безпеки, щоб уникнути аварійних ситуацій" вони не чіпали.
"У нас є ключі шифрування, і ми готові на певних умовах повернути системи БЗ у штатний режим", — йдеться у повідомленні.
Хакери висунули дві умови: звільнення 50 політв'язнів, які найбільше потребують надання медичної допомоги та зупинка "угруповання військ РФ біля РБ".
Що відомо
- 18 січня Росія почала переміщення військ до Білорусі для спільних військових навчань в цій країні. Навчання мають відбутися 10-20 лютого.
- Від початку листопада 2021 року, коли з'явилася інформацію про можливість повномасштабного нападу Росії на Україну, низка ЗМІ припускали можливість нападу в тому числі з території Білорусі. Наприкінці листопада Лукашенко заявив, що в разі конфлікту Росії та України Білорусь буде на боці Росії.
- У Женеві Росія та США домовилися продовжити діалог, а США пообіцяли протягом наступного тижня дати Росії письмову відповідь на російські пропозиції щодо безпеки у Європі.
- Німеччина, разом зі США, Великою Британією та Австралією, оголосила про намір вивезти з України частину співробітників своїх посольств та членів їхніх сімей.
Читайте також
Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!