Щомісяця у водах Дністра знаходять шкідливі забрудники

Щомісяця у водах Дністра знаходять шкідливі забрудники

Щомісяця у водах Дністра знаходять шкідливі забрудники unsplash.com

Із серпня 2019-го лаборанти Дністровського басейнового управління водних ресурсів моніторять стан поверхневих вод басейну ріки Дністер. Кожного місяця воду перевіряють на вміст 34-х забрудників.

У європейських країнах показників для такого моніторингу більше – воду тестують на наявність 45-ти пріоритетних шкідливих речовин, а також додатково - на особливі в кожному регіоні.

"Щомісяця ми знаходимо підтвердження наявності у воді 34-х шкідливих речовин. Це свідчить про постійні джерела забруднення. Ми збираємо дані, де яких речовин більше, а потім будемо визначати джерела забруднення", - каже у студії Суспільного начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів Роман Михайлюк.

Лабораторію при БУВРі організували вперше в Украні. Поки немає технічної можливості проводити всі, передбачені європейською системою управління водними ресурсами, моніторинги.

Але за допомоги словацьких колег, які провели широкий хімічний скринінг, визначено характерні тільки для басейну Дністра забрудники. Це – 18 шкідливих речовин, які надалі будуть також моніторити у лабораторії БУВРу: пестициди (41%), фармацевтичні препарати (38%), промислові хімікати (10%), підсолоджувачі, антибіотики та інші забрудники.

Щомісячний моніторинг триватиме протягом року – до серпня 2020-го. Опісля інформацію проаналізують і визначать джерела забруднення вод.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди