Результати першого туру Євро-2022 з футзалу: як виглядають турнірні таблиці

Getty Images

Усі підсумки матчів першого туру футзального Євро.

Перший тур чемпіонату Європи з футзалу закінчився. Усі 16 команд провели свої перші поєдинки на турнірі, внаслідок чого у більшості груп уже визначилися проміжні лідери.

Стартував чемпіонат Європи з футзалу у групі А, де виступає збірна України. "Синьо-жовті" поступилися господарям турніру - збірній Нідерландів, а у паралельному матчі групи чинні чемпіони Європи португальці у вольовому стилі здолали Сербію.

Найбільш унікальною є ситуація у групі В, де усі чотири команди набрали по одному очку після першого туру. У групах С і D визначилися лідери: Росія і Хорватія, а також Іспанія та Грузія здобули перемоги у своїх перших матчах.

Результати першого туру Євро-2022 з футзалу

Група А
  • Сербія - Португалія 2:4
  • Нідерланди - Україна 3:2

Португальці розпочали захист звання чемпіона Європи вольовою перемогою над сербами. Ці ж команди грали між собою на чемпіонаті світу - тоді Португалія на стадії 1/8 фіналу лише у додатковий час вибила з турніру сербів (4:3).

На старті Євро-2022 португальці вже після сьомої хвилини програвали сербам 0:2 - номінальні господарі майданчику використали дві помилки захисту Португалії. А рахунок було взагалі відкрито завдяки реалізованому пенальті.

Проте Португалія ще до перерви зрівняла рахунок. А у другому таймі й взагалі вирвала перемогу, забивши ще два м'ячі сербам упродовж хвилини.

Португалія

Збірна України ж стартувала на Євро-2022 з поразки від Нідерландів. Українці забили швидкий гол господарям турніру і втримували мінімальну перевагу в рахунку увесь перший тайм.

Однак у стартові десять хвилин нідерландці забили тричі, на що Україна лише згодом відповіла одним забитим м'ячем. У підсумку матч закінчився з рахунком 3:2.

Для Нідерландів ця перемога стала історичною: уперше з 2005 року збірна здобула перемогу у фінальній частині Євро. А форвард Мохамед Атаїбі відзначився ювілеєм: 40-й гол у кар'єрі на рівні збірних.

• Турнірна таблиця
  1. Португалія - 3 очки (1 матч), 4:2 (різниця м'ячів)
  2. Нідерланди - 3 (1), 3:2
  3. Україна - 0 (1), 2:3
  4. Сербія - 0 (1), 2:4
Група В
  • Казахстан - Словенія 4:4
  • Італія - Фінляндія 3:3

В обох поєдинках групи В було зафіксовано нічийні результати. У тому числі у грі за участі дебютанта турніру - збірної Фінляндії, яка грала проти Італії.

Розпочинали ігровий день у групі В збірні Казахстану та Словенії, які провели наддраматичний поєдинок. Казахстанська команда тричі відігравалася по ходу зустрічі: програючи 0:1, 1:2 та 2:4.

У підсумку матч між командами закінчився з рахунком 4:4. І це вдруге за всю історію Євро з футзалу, коли збірні розпочинають виступи у груповому етапі з такого рахунку: у 2018 році чемпіони Європи іспанці втратили очки з дебютантами французами.

Майже аналогічний сценарій було зафіксовано і у матчі Італії та Фінляндії. Причому фіни першими відкрили рахунок, згодом - програвали 1:2 (хоча через десять секунд відновили парітет). А за півтори хвилини до кінця навіть лідирували у рахунку та були близькими до перемоги.

Проте італійці все ж звели матч із фінами внічию - 3:3. А ще перед турніром стали володарями унікального досягнення, заявивши на нього голкіпера Денніса Бертода - у віці 18 років та 173 днів він став наймолодшим футзалістом в історії, що потрапив у заявку на матч Євро.

1. Казахстан - 1 очко (1 матч), 4:4 (різниця м'ячів)
  2. Словенія - 1 (1), 4:4
  3. Італія - 1 (1), 3:3
  4. Фінляндія - 1 (1), 3:3
Група С
  • Росія - Словаччина 7:1
  • Польща - Хорватія 1:3

Збірна Словаччини другою з команд дебютувала на Євро-2022. Дебют команди вийшов розгромним: словаки поступилися Росії з рахунком 1:7, хоча й забили першими у матчі.

Росія вдруге розпочала Євро з футзалу із розгромної перемоги 7:1. У 2014 році росіяни з таким результатом здолали Нідерланди.

А ось у матчі Польщі та Хорватії перемогу здобула балканська збірна. Усі чотири м'ячі було забито ще у першому таймі, причому полякам вдалося зрівняти рахунок, однак через 15 секунд хорвати вдруге вийшли уперед.

У другому таймі Польща мала шанси для того, щоб забити ще кілька м'ячів та зрівняти рахунок - двічі польські футзалісти влучали у штангу. Однак у другому таймі рахунок виявився незмінним, і Хорватія втримала перемогу в два м'ячі.

Хорватія вдруге в історії розпочинає чемпіонат Європи з перемоги над Польщею. У 2001 році хорвати здолали поляків з рахунком 2:1.

1. Росія - 3 очки (1 матч), 7:1 (різниця м'ячів)
  2. Хорватія - 3 (1), 3:1
  3. Польща - 0 (1), 1:3
  4. Словаччина - 0 (1), 1:7
Група D
  • Грузія - Азербайджан 3:2
  • Іспанія - Боснія і Герцеговина 5:1

У групі D дебютували на Євро одразу дві команди - Грузія та Боснія і Герцеговина. Однак дебют команд вийшов різним.

Грузія змогла здобути вольову перемогу над Азербайджаном: програючи з рахунком 0:2, грузини ще до перерви відіграли один м'яч. А у другій половині зустрічі - здобули перемогу, відзначившись ще двома голами.

Вигравши у Азербайджана, Грузія повторила одне із досягнень чемпіонатів Європи, ставши першою командою за 12 років, яка дебютувала на турнірі з перемоги.

Грузія

А ось Боснія і Герцеговина свій матч програла. У зустрічі проти найтитулованішої команди Євро - збірної Іспанії - боснійці поступилися з рахунком 1:5.

Майже до самої перерви боснійці поступалися іспанцям з мінімальним рахунком 1:2, однак за три хвилини до кінця першої половини зустрічі форвард Серхіо Лозано дальнім ударом збільшив перевагу іспанців до двох м'ячів. А у другому таймі Іспанія довела перевагу до розгромної перемоги - 5:1.

Крім перемоги, Іспанія переписала кілька рекордів у матчі з Боснією і Герцеговиною. Іспанці першими серед усіх футзальних збірних досягли позначки у 40 перемог на Євро. А 37-річний капітан команди Карлос Ортіс став першим гравцем в історії, що зіграв у 50 поєдинках Євро (включно з кваліфікацією).

1. Іспанія - 3 очки (1 матч), 5:1 (різниця м'ячів)
  2. Грузія - 3 (1), 3:2
  3. Азербайджан - 0 (1), 2:3
  4. Боснія і Герцеговина - 0 (1), 1:5

• Неділя, 23 січня. Сербія - Україна (15:30), Португалія - Нідерланди (18:30)
  • Понеділок, 24 січня. Італія - Словенія (18:30), Фінляндія - Казахстан (21:30)
  • Вівторок, 25 січня. Хорватія - Росія (18:30), Польща - Словаччина (21:30)
  • Середа, 26 січня. Боснія і Герцеговина - Грузія (18:30), Іспанія - Азербайджан (21:30)
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо