"Ліки від амнезії" з Вахтангом Кіпіані — на Радіо Культура

"Ліки від амнезії" з Вахтангом Кіпіані — на Радіо Культура

"Ліки від амнезії" з Вахтангом Кіпіані — на Радіо Культура

У суботу, 22 січня, на Радіо Культура стартує новий історичний проєкт "Ліки від амнезії. 30 історій про українську незалежність". Автор та ведучий — відомий журналіст та історик Вахтанг Кіпіані.

Програма виходитиме щодня о 9:07 та 15:07. Прослухати всі серії можна буде в архіві програми на радійному сайті. Окрім того, щотижня, починаючи з 22 січня, нова серія проєкту з’являтиметься у подкастах Суспільного.

Перша серія проєкту, що вийде в ефір у День соборності України, присвячена проголошенню Акта злуки українських земель на Софійській площі у Києві 22 січня 1919 року. Вахтанг Кіпіані розповість про те, як понад 100 років тому доля мільйонів українців вирішувалася просто в потязі, а залізничний вагон, у якому переміщувалася Директорія, став єдиною у світі столицею на колесах. І, звичайно, про те, які події наблизили об’єднання Галичини та Наддніпрянщини в єдину соборну державу.

Надалі кожна серія проєкту розповідатиме про певну цікаву подію чи явище в нашій історії. Особлива увага буде приділена постатям і подіям, які стали підвалинами незалежності України та нашого розуміння того, чим є Україна. Зокрема декілька серій будуть присвячені визначним постатям в історії: Левку Лук’яненку, Ірині Калинець, Василю Стусу, Оксані Мешко, членам Української гельсінської групи та «останнім самураям» УПА.

"Ліки від амнезії" з Вахтангом Кіпіані — на Радіо Культура
Вахтанг Кіпіані.

"Цей проєкт систематизує наші знання про начебто не далекі, але уже історичні часи, коли українська держава з мрій небагатьох ставала справою усіх. Тому важливо пам'ятати, що вона виникла не на порожньому місці й точно не в установах УРСР, а народжувалася на вулицях, площах, в думках і грандіозній роботі мільйонів людей. У цій праці нас надихали люди, на плечах яких ми стоїмо", — каже автор та ведучий програми Вахтанг Кіпіані.

Для Вахтанга Кіпіані це перший досвід роботи на радіо. Втім, його голос і стиль викладу подій — надзвичайно яскраві, а авторитет як історика і незалежного журналіста — беззаперечні.

"Можна сказати, що я “напросилася” на цей проєкт. Коли стало відомо, що Вахтанг Кіпіані робитиме в нас історичний проєкт, зрозуміла, що мені буде дуже цікаво перебувати всередині цієї роботи, а не стороннім спостерігачем, — розповідає продюсерка програми Наталія Грабченко. — Це авторський погляд на людей і події, які наблизили появу незалежної держави, підсилений думками інших істориків, історичних постатей та очевидців подій. Дуже важливо час від часу робити таку «ревізію», повторювати те, що з часом забувається. Цей проєкт унікальний тим, що дозволить нашим слухачам ще раз пройти цей шлях від джерел до сьогодення".

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. У Києві мовить на частоті 97,6 FM. Дізнатися FM-частоти в інших містах можна за посиланням. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад