Автори фільму "Терикони" назвали дату прем'єри на 72-му Берлінале і презентували міжнародний трейлер

Автори фільму "Терикони" назвали дату прем'єри на 72-му Берлінале і презентували міжнародний трейлер

Автори фільму "Терикони" назвали дату прем'єри на 72-му Берлінале і презентували міжнародний трейлер
пресслужба Держкіно

Світова прем'єра стрічки режисера Тараса Томенка "Терикони" про життя дітей у "сірій зоні" на Донбасі відбудеться 15 лютого в конкурсній секції Берлінале "Generation KPlus". Автори фільму також представили міжнародний трейлер стрічки.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

Світова прем`єра фільму "Терикони" відбудеться в рамках 72-го Берлінського кінофестивалю в конкурсній секції – Generation 14plus 15 лютого о 16:30 в приміщенні культурного центру "УРАНІЯ" (Берлін) за участі творчої команди фільму.

Про що стрічка "Терикони"

За сюжетом, Насті було шість, коли три ракети, випущені російською армією, влучили в її будинок у новорічну ніч 2015 року. Вона вижила, але втратила батька, дитинство й віру в життя. Для таких, як вона, війна стала чимось буденним, пейзажем за вікном. Але Настя не припиняє мріяти – про новий будинок, собаку, – і продовжує писати листи Діду Морозу з проханням повернути їй батька.

За офіційною статистикою, зараз у зоні бойових дій на Донбасі проживає близько 10 тисяч дітей.

Автори фільму "Терикони" сподіваються, що презентація стрічки на одному з найбільш авторитетних світових кінофестивалів унаочнить тему життя дітей у "сірій зоні" на Сході України.

"Сподіваємось, що фільм матиме резонанс, бо важливо не мовчати про таке (...) Ми знімали епізод про дітей, які йшли в школу, й мене обпекла думка, що народилося ціле покоління дітей, які не знали мирного життя, жодного дня не жили в мирному стані. Для нас важливо говорити про це світові", – сказав Томенко.

Він додав, що за способом зйомки фільм є документальним спостереженням.

"Ми намагались якомога менше втручатися в особистий простір наших персонажів і не ставили жодних задач. Це просто шматок життя, який ми вирішили показати, і коли дивишся у це життя, стає моторошно, що у нашому світі, у 21-му столітті відбуваються подібні речі, бо це історія дітей, які взагалі нікому не потрібні, це історія їхнього виживання, це історія їхнього дорослішання, становлення їхніх особистостей. І вони є частиною нашої спільної історії", – зазначив режисер.

Світова прем'єра стрічки режисера Тараса Томенка "Терикони" про життя дітей у "сірій зоні" на Донбасі відбудеться 15 лютого
Світова прем'єра стрічки режисера Тараса Томенка "Терикони" про життя дітей у "сірій зоні" на Донбасі відбудеться 15 лютого. пресслужба Держкіно

Томенко розповів також про намір відновити хату Насті, що знаходилась в місті Торецьку, на лінії розмежування, й із залученням інвесторів та спонсорів зробити там культурний центр.

Режисер стрічки "Терикони" – Тарас Томенко, оператор – Михайло Любарський, режисер монтажу – Віктор Маляренко, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко, Олександр Коваленко. Виробництво "ІнсайтМедіа" за підтримки Держкіно.

Фільм "Терикони" став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно й отримав 98 % державної фінансової підтримки із загального бюджету стрічки в 4 млн 659 тис. 680 грн.

Що відомо

  • Generation — одна з конкурсних секцій Берлинського кінофестивалю. Вона присвячена фільмам про дітей та розділена на дві частини (за віком): Generation Kplus (діти) и Generation 14plus (підлітки).
  • Режисер фільму "Терикони" Томенко вже має нагороду Best short film програми "Panorama" 51-го Берлінського кінофестивалю за стрічку "Тир".

Читайте також:

Берлінале-2022 відбудеться офлайн. Для цього організатори скоротили програму

Український фільм "Клондайк" увійшов до конкурсної програми Берлінського кінофестивалю

Майбутній фільм Нарімана Алієва "Орталан" відібрали на 19-й Берлінський копродукційний кіноринок

Фільм Катерини Горностай “Стоп-Земля” отримав нагороду 71-го Берлінале

71-й кінофестиваль "Берлінале" назвав переможців

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад