Запорізький винахідник презентував індивідуальну немедикаментозну аптечку

Запорізький винахідник презентував індивідуальну немедикаментозну аптечку

Запорізький винахідник презентував індивідуальну немедикаментозну аптечку

Портативну індивідуальну немедикаментозну аптечку презентував запорізький винахідник Григорій Чаусовський. Розрахована вона на пересічного громадянина без вікових обмежень, зазначає чоловік. Зібрати самостійно її зможе будь-хто за бажання.

Портативна аптечка, вартість якої складає близько 60 гривень, розрахована на посилення власної безпеки в період розповсюдження коронавірусу, зазначає запорізький винахідник Григорій Чаусовський. За словами доцента біологічного факультету ЗНУ, вміст аптечки дозволяє скоригувати поведінку та самоконтроль людини в період епідемії. Туди не входять лікарські засоби. Винайшов її чоловік вчора, 15 березня.

«Науковий принцип – це довільна спрямована увага на тактильний стимул, який ми одержуємо, якщо ми одержуємо тактильний стимул, то у нас стимулюється самоконтроль за своєю поведінкою. І ще у нас є таке кільце, яке одягається яке одягається на палець і, наприклад, коли ми в маршрутці за поручні дотик відбувається, воно нам також дає тактильний стимул і ми тоді повинні контролювати свою поведінку. Буде вже довільна увага на тактильний стимул, а це вже буде, я повторюю, стимулювати нашу поведінку. Ми торкалися поручня – далі треба, щоб була обробка руки і т.д.»

Григорій Чаусовський, винахідник, доцент біологічного факультету Запорізького національного університету

Григорій Чаусовський, винахідник, доцент біологічного факультету Запорізького національного університету

«Вона створена для пересічного громадянина, щоб кожен мав можливість реалізовувати такі поведінкові дії, які сприяють профілактиці коронавірусного інфікування. Унікальність цієї розробки полягає в тому, саме унікальність, що вона реалізує функції не тільки санітарної гігієни, але й психологічної гігієни. Сьогодні я можу сказати немає аптечок, які б мали у своєму складі засоби самокорекції свого психоемоційного стану, а в період пандемії, як на сьогоднішній день, підвищується рівень тривоги, рівень стресу і т.д., а це все сприяє погіршенню функціонування імунної системи», - розповів винахідник, доцент біологічного факультету Запорізького національного університету Григорій Чаусовський.

Запорізький винахідник презентував індивідуальну немедикаментозну аптечку

Запорізький винахідник презентував індивідуальну немедикаментозну аптечку

Загалом в аптечці декілька предметів: вологі серветки, захисні маски, антисептик, перстень і ремінець на руку та стимулятори настрою, емоційного стану. Григорій Чаусовський патентувати чи продавати свої винаходи не збирається. Каже, заробляти на здоров’ї людей під час епідемії – не етично, і не правильно. Але співпрацювати з іншими науковцями готовий, аби допомогти людству. Аптечка універсальна, тому застосовувати її можна не один рік і не лише для профілактики коронавірусної інфекції.

Минулого тижня чоловік винайшов й інші засоби, зокрема браслет, який подає сигнали, коли людина хоче доторкнутися до обличчя. А також пасок, який з’єднаний з пристроєм, що виділяє спеціальні пари, та маску з індикатором, яка сигналізує про час, коли її варто змінити.

«Цей браслет одягається і тут є сенсор, який реагує, коли ми підносимо руку до обличчя, і коли ми підносимо руку до обличчя в нас ось така тактильна стимуляція і оточуючі не чують, а вона тактильно дає сигнал – контролюй свою поведінку. У нас була розроблена ось така біоупрявляєма фізіотерапія. Як ви бачите тут у нас знаходиться або антисептик або ефірні масла і йде тонкий розпил цієї речовини, але в чому відмінність – ось такий поясок людина одягає, і бачите в такт дихання, тільки в такт дихання і тоді», - додав винахідник, доцент біологічного факультету Запорізького національного університету Григорій Чаусовський.

У планах Григорія Чаусовського - винайти оптико-акустичні окуляри, які стимулюватимуть імунну систему в епідеміологічний період.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди