"Більше хвилює, що не можемо упоратися зі стрільбою". Санітра - про виступ у індивідуальній гонці

"Більше хвилює, що не можемо упоратися зі стрільбою". Санітра - про виступ у індивідуальній гонці

Ексклюзивно
"Більше хвилює, що не можемо упоратися зі стрільбою". Санітра - про виступ у індивідуальній гонці Євгеній Каранов

Ексклюзивний коментар тренера чоловічої збірної України з біатлону для Суспільне Спорт.

Сьомий етап Кубка світу з біатлону розпочався для України чоловічою індивідуальною гонкою. Її, за рішенням тренерського штабу, пропускав лідер збірної України Дмитро Підручний.

В індивідуальній гонці жодному з українців не вдалося посісти місце у заліковій зоні. Найкращий результат показав Антон Дудченко, який з чотирма штрафними хвилинами фінішував на 47-й позиції.

Читайте також: Усі українці не фінішували у топ-40 індивідуальної гонки на Кубку світу: результат

Причиною такого виступу збірної України стала робота на вогневих рубежах. Жоден із українців не закрив усі 20 мішеней, а найкращий результат на стрільбі показав Артем Тищенко - з трьома штрафними хвилинами він став 55-м.

Після гонки головний тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому оцінив виступ команди.

Санітра визнав, що результат України в індивідуальній гонці не можна назвати задовільним. Але зазначив, що у кожного біатлоніста було своє завдання у гонці.

"Якщо дивитися на результати, зрозуміло, що не можемо бути задоволені. Не буду виправдовуватися, що ми розглядали цей старт як тренувальний. Дивлюся на наш виступ з двох точок зору: за швидкістю по трасі, там у кожного була своя програма інтенсивності роботи. Ми добре знаємо, хто як виконав свою роботу".

"Більше мене хвилює, що не можемо впоратися зі стрільбою за такої погоди, як сьогодні. Вітер не вперше, дуже багато тактичних помилок на рубежі, з поправками і так далі. Виходили з того, що не було у цьому році багато можливостей тренувати стрільбу за таких умов, але нам потрібно якось розібратися з цим. Якщо будуть такі умови тут в Антгольці або ж там у Пекіні - використати тактичний аналіз, який би допоміг упоратися зі стрільбою. Добре, що ми цей старт пробігли, це хороший показник, що нам потрібно допрацювати. Будемо готуватися до естафети".

Говорячи конкретно про результати біатлоністів на старті, Санітра відзначив, що більшого очікував від виступу Тараса Лесюка, який не закрив сім мішеней в індивідуальній гонці. Але відзначив його роль перед Олімпіадою-2022.

"Артем Тищенко дуже добре впорався зі стрільбою лежачи. Решта - і у Дудченка група пострілів була не там, де треба, те саме, і у Артема Прими. Тищенко впорався зі стрільбою лежачи, але останнім часом має проблеми зі "стійкою". По Тарасу Лесюку скажу, що трохи більшого очікував. Сім промахів - це багато. Він після цього старту відправиться на чемпіонат Європи, щоб там проявити себе. Треба йому подякувати, що він виконував роль шостого запасного у команді, тому що нам завжди потрібно було міняти склад команди за стартами. Очевидно, що якби стартував на Кубку IBU, то мав би більше можливостей, аніж тут. Але, гадаю, він готовий до виступів на чемпіонаті Європи, а далі побачимо як".

"Підручний? У нього немає якихось катастрофічних проблем, але після стартів у Рупольдингу, особливо після естафети, він втратив багато сил. Аналіз показав, що йому краще відпочити, потренуватися два дні. Гадаю, що 100% стартуватиме в естафеті".

Наостанок, головний тренер чоловічої збірної України анонсував зміни у складі на естафеті. Зокрема, через те, що на Олімпіаді-2022 українцям потрібно буде мігти також і змішану естафету.

"Треба зачекати, у мене вже є склад на естафету у голові, але поки що не хочу визначати за іменами. Треба якось впоратися з цим навантаженням після 20 км. Гадаю, що вже у п'ятницю після обіду оголошу склад на естафету. Склад взагалі буде іншим, у порівнянні з тим, як ми вже виступали. Дивлюся і на мікстестафету на Олімпійських іграх, хочу, щоб хлопці були готові до цього старту. Тому склад на естафету буде дещо іншим, аніж у Рупольдингу".

Розклад етапу Кубка світу з біатлону в Антгольці

  • Четвер, 20 січня, 15:15. Чоловіки, індивідуальна гонка (20 км)
  • П'ятниця, 21 січня, 15:15. Жінки, індивідуальна гонка (15 км)
  • Субота, 22 січня, 13:50. Чоловіки, масстарт (15 км)
  • Субота, 22 січня, 16:00. Жінки, естафета (4х6 км)
  • Неділя, 23 січня, 13:15. Чоловіки, естафета (4х7.5 км)
  • Неділя, 23 січня, 16:15. Жінки, масстарт (12.5 км)
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо