Зеленський відповів Байдену: Не буває "незначних вторгнень"

Зеленський відповів Байдену: Не буває "незначних вторгнень"

Зеленський відповів Байдену: Не буває "незначних вторгнень"
Фото: AP Photo/Evan Vucci

Президент Зеленський заявив, що не існує "незначних вторгнень" та "незначних втрат". Таким чином він відповів на заяву президента США Джо Байдена про різні варіанти відповіді Заходу в залежності від ступеня агресивності Росії.

Своє повідомлення Володимир Зеленський опублікував у Twitter.

"Хочемо нагадати великим державами, що не буває незначних вторгнень та малих народів. Так само немає незначних втрат та малого жалю від втрати коханих. Я кажу це як президент великої держави", – написав Володимир Зеленський.

Цим повідомленням Зеленський відповів на заяву президента США Джо Байдена щодо можливої відповіді Заходу на агресивні дії Росії проти України. Зокрема, під час пресконференції Байден заявив, що відповідь союзників залежатиме від ступеня серйозності дій Росії.

Байден заявив, що вторгнення в Україну стане катастрофою для Росії. Водночас, він визнав, що серед союзників немає єдності щодо узгодженої відповіді у випадку "незначних вторгнень".

"Інша справа, якщо це незначне вторгнення і тоді нам доведеться сперечатися щодо того, що робити", – заявив президент Байден.

Пізніше, як передає Politico, прессекретарка президента США Джен Псакі спробувала пояснити слова президента.

"Президент Байден зрозуміло пояснив російському президенту: якщо будь-які російські військові сили рухатимуться через український кордон, це буде поновлене вторгнення. І це вторгнення отримає миттєву, сувору та об’єднану відповідь від Сполучених Штатів та наших союзників", – заявила Псакі.

Що відомо

  • Державний секретар США Ентоні Блінкен 19 січня прибув в Україну на тлі ситуації із накопиченням поблизу українського кордону російських військ та техніки.
  • 20 січня Блінкен вирушить до Берліна, де зустрінеться із міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, щоб обговорити дипломатичні відносини з Росією та спільні зусилля щодо стримування подальшої російської агресії проти України. Зокрема, США та Німеччина говоритимуть про готовність союзників і партнерів вжити щодо Росії санкції, які спричинять "серйозні наслідки та серйозні економічні втрати".
  • Велика Британія надіслала Україні першу партію легкого протитанкового озброєння, вона надійшла 18 січня.
  • Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що для обговорення російсько-українських відносин не потрібно залучати США. Він при цьому зазначив, що Росія не є стороною конфлікту на Донбасі, тому не бачить спільних тем для обговорення у запропонованому президентом Україні форматі США-Україна-Росія.

Читайте також

Між "молотом" Росії та "ковадлом" внутрішніх проблем. Перший рік президентства Байдена

Чи закриються "двері НАТО". Підсумки переговорів в Брюсселі

Чому Росія висунула НАТО умови, на які альянс не піде. Відповідає експредставник США Волкер

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок