На Херсонщині помер відомий науковець і аграрій Анатолій Лимар

На Херсонщині помер відомий науковець і аграрій Анатолій Лимар

На Херсонщині помер відомий науковець і аграрій Анатолій Лимар
Колаж: Андрій Усов/Суспільне Херсон

На 90-му році життя помер відомий науковець і аграрій з Херсонщини Анатолій Лимар. Він - автор понад 200 наукових робіт з рослинництва та землеробства. Вивів особисто та у співавторстві 22 сорти баштанних культур.

Про це повідомляє Департамент розвитку сільського господарства та зрошення м. Херсон у Facebook.

Анатолій Лимар - академік Української академії екологічних наук, доктор сільськогосподарських наук зі спеціальності сільськогосподарські меліорації, професор кафедри рослинництва Херсонського державного аграрного університету

На Херсонщині помер
Анатолій Лимар на фестивалі "Український кавун" в м.Гола Пристань. Фото: docplayer.net

Біографія

  • Анатолій Остапович Лимар народився у 1933 році в Херсоні. У 1957 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут і почав працювати у радгоспі "Городній велетень" Бєлозерського району.
  • У 1964 році його призначили заступником начальника Херсонського облуправління меліорації та водного господарства, а з 1969 протягом восьми років працював начальником обласного управління сільського господарства.
  • У 1978 році Анатолія Лимаря призначили директором Миколаївської обласної державної дослідної станції, де він пропрацював 10 років.
  • З 1991 по 2005 роки він — директор Херсонської селекційної дослідної станції баштанництва (з 2001 р. — Інститут південного овочівництва і баштанництва).
  • З 1992 р. - доктор сільськогосподарських наук.
  • З 2005 р. працював завідувачем відділу промислових технологій вирощування овочевих і баштанних культур та відділу науково-технічного прогресу у галузі АПК Херсонського облагропрому.
  • З 2006 року був професором кафедри рослинництва, генетики, селекції та насінництва Херсонського державного аграрного університету.
На Херсонщині помер
Дегустація продуктів баштанництва на Центральному ринку м. Херсон, 2003 рік. Фото: docplayer.net

Нагороди

За багаторічну наукову працю Анатолія Лимаря відзначили державними орденами, відзнаками та почесними грамотами. Зокрема, Указом Президента України йому присвоїли Почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України". Його монографія "Екологічні основи систем зрошувального землеробства" відзначена премією УААН.

На Херсонщині помер
Анатолій Лимар разом із сином. Фото: docplayer.net

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у ViberАна

На початок