Помер німецький ілюстратор дитячих книг Алі Мітґуч

Помер німецький ілюстратор дитячих книг Алі Мітґуч

Помер німецький ілюстратор дитячих книг Алі Мітґуч
Facebook

Ілюстратор дитячих книг Альфонс Мітґутч помер у віці 86 років у Мюнхені (Німеччина) 10 січня.

Про це повідомляє The New York Times.

Його видавець зазначив, що Мітґутч помер внаслідок ускладнень від пневмонії.

"Зі смертю Алі Мітґуча ми втратили чудову людину та прекрасного ілюстратора. Своїми малюнками він змушував нас — включно зі мною — сміятися, думати та мріяти", — сказав президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

За свою кар’єру Мітґутч намалював понад 70 книг, пазлів та плакатів. Його книги розійшлися мільйонними тиражами і були перекладені 15 мовами.

Робота німецького ілюстратора дитячих книг Алі Мітґуча
Робота німецького ілюстратора дитячих книг Алі Мітґуча. Facebook

Що відомо

Мітґуч народився в Мюнхені 21 серпня 1935 року. Родина Мітґуч була змушена евакуюватися в Алльгой під час Другої світової війни через бомбардування міста. Є інформація, що Мітґуч страждав на дислексію. Пізніше Мітґуч повернувся до Мюнхена та навчався на літографа.

Мітґутч став відомим у 1968 році завдяки ілюстрованій книзі "Rundherum in Meiner Stadt" ("Усе навколо в моєму місті"), яка в 1969 році була нагороджена премією Deutscher Jugendliteraturpreis. Цю книгу вважають першим класичним вімельбухом.

Вімельбух (нім. Wimmelbilderbuch ) — розвивальна книжка-розглядалка для дітей з яскравими, деталізованими, максимально насиченими візуальною інформацією ілюстраціями. Такі книжки користуються великою популярністю в німецьких сім'ях. В Україні вони з'явилися на початку 2000-х років.

Книжка-вімельбух містить мінімум тексту (або взагалі без нього), наповнена малюнками і нагадує комікс. Кожна книга має героїв, з якими відбуваються різні події протягом певного періоду часу. Основне призначення такої книжки — ознайомлення з навколишнім світом, розвиток мовлення та уяви дитини.

Читайте також:

До списку фіналістів Болонської виставки ілюстраторів увійшли 6 художниць з України

Українська ілюстраторка перемогла у конкурсі y Шанхаї: показуємо роботи

Пише дитячі книги та створює ілюстрації до них. Тереза Проць

Як книжкова ілюстрація розповідає про погані звички, смерть у відпустці та боротьбу з фортепіано

На початок