У Миколаєві 19 січня представники дев'яти військових частин Національної гвардії з різних регіонів України взяли участь у другому етапі турніру з самбо. До змагань долучились і військовослужбовці частини 3039, що дислокується в Миколаєві.
Турнір відвідав кореспондент Суспільного Олександр Гордієнко.
Змагання відбулися на базі спортивного комплексу "Динамо". Учасники пройшли перший етап відбору у своїх військових частинах. Це відбіркові змагання на кубок України. Виступають бійці різного віку та ваги.
"До 58 кг – це найменша вагова категорія і понад 98 кг – найбільша вага", — розказав співорганізатор заходу Сергій Судець.

Про відмінності між бойовими мистецтвами самбо та дзюдо розповів учасник змагань.
"Відрізняється тільки тим, що в дзюдо не можна брати за ноги, і в дзюдо не можна робити больові прийоми на ногу. А в самбо можна. І в самбо не можна душити, а в дзюдо можна", — розказав Ашот Балабікян.

На татамі, борцівському килимі, два бійці змагаються із дотриманням правил, за якими слідкують рефері.
"Заборонені прийоми: за пальці ніг, залами під час кидків зі стійки, ось це заборонено. Заборонено хапати за обличчя, за волосся, і скручувальні прийоми на суглоби рук та ніг. Дозволені кидки зі стійки, за кожен з таких дається оцінка", — розказав рефері Олександр Юровський.

Якщо такий кидок виконується без падіння, то рахується як чистий, на спину — чотири бали, з падінням на бік — два бали. Кидок на живіт оцінюється в один бал. Бій триває до п'яти хвилин.
За результатами змагань місця розподілились наступним чином:
- 1 група (полки та бригади): 1 місце — військова частина 3039, 2 місце — військова частина 3029, 3 місце — військова частина 3033;
- 2 група (батальйони): 1 місце — військова частина 3056, 2 місце — військова частина 3058, 3 місце — військова частина 3026.
Усі учасники чинні військові. Перевіривши, хто міцніший на "килимі", бійці та офіцери повернулись до виконання своїх професійних обов’язків із конвоювання, охорони адміністративних об’єктів та громадського порядку.