World Athletics просить МОК переглянути політику щодо трансгендерних людей у спорті

World Athletics просить МОК переглянути політику щодо трансгендерних людей у спорті

World Athletics просить МОК переглянути політику щодо трансгендерних людей у спорті
АР

Це питання турбує не лише представників світової легкої атлетики.

Нова політика Міжнародного олімпійського комітету (МОК) для трансгендерних спортсменів зазнала критики з боку медичних експертів із низки міжнародних федерацій. Зокрема, World Athletics, World Triathlon і Міжнародний союз велосипедистів (UCI) не підтримали оновлені засади. Про це повідомляє The Guardian.

За словами медичниї спеціалістів, нова політика щодо трансгендерних людей "відкриє двері" для розвитку "недобросовісної конкуренції" в жіночому спорті.

У чому полягає позиція МОК?

У листопаді МОК оприлюднив заяву, у якій навів кілька рекомендацій, за якими організатори змагань змогли б сформувати критерії для допуску спортсменів і спортсменок.

Зокрема, МОК наголошував на тому, що критерії мають бути визначені та впроваджені справедливо і таким чином, щоб не виключати спортсменів через їхню гендерну ідентичність або стать. Тобто атлети повинні допускатись до тих змагань, у яких вони якнайкраще самоідентифікують себе та свій гендер.

Спортсменів необхідно тестувати на наявність заборонених речовин, які можуть їм надавати переваги в змаганнях. Однак це тестування не може проводиться через гендер чи стать.

У МОК також зауважили, що спортивні федерації та організатори змагань повинні враховувати етичні, соціальні, культурні та правові аспекти, які можуть мати значення в контексті виступів атлетів.

Із чим не згодні спортивні федерації?

Медичні експерти з низки федерацій не згодні з тим, що МОК вважає за непотрібне знижувати рівень тестостерону в організмі трансжінок. Фахівці зазначають, що Комітет у такий спосіб зосереджується лише на інклюзії і водночас ігнорує науку про стать, а також дані про стать і фізичні здібності.

Так, у своєм зверненні представники спортивних федерацій згадали інтерсексуальну жінку Кастер Семеня з Південної Африки, що спеціалізується в бігу на 800 метрів, важкоатлетку Лорел Хаббард, яка стала першою трансгендеркою, що виступила на Олімпіаді, і трансгендерну жінку Лію Томас - плавчиню з США, яка вже побила низку студентських рекордів. Усі вони мають підвищений рівень тестостерону.

Читайте також: На Олімпіаді-2020 уперше виступить трансгендерна спортсменка. Хто вона і як це стало можливо

Вчені, що представляють Міжнародну федерацію спортивної медицини та Європейську асоціацію спортивної медицини, прагнуть, аби МОК обміркував своє попереднє рішення. Також у британському медичному журналі Open Science & Exercise Medicine вони вказали на те, що нова позиція МОК "є різким контрастом щодо результатів консенсусу МОК у 2015 році, науковим даним та подальшим оцінкам численних асоціацій і комісій спортивної медицини". Наразі заяву підписали вже 38 осіб, що закликають МОК встановити офіційні стандарти на основі чесних змагань і науковості.

Зокрема, один із підписантів, Янніс Піціладіс, у коментарі для The Guardian сказав наступне:

"Ми вважаємо, що ця заява дуже важлива, оскільки вона змусить МОК розпочати дебати. Так, захист прав людини є абсолютно необхідним. Але не менш важливим є включення наукових і медичних принципів у прийняття рішень. І рішення МОК не базується на медичних і наукових принципах".

За словами вчених, існує спосіб допустити трансжінок до змагань завдяки зниженню рівня тестостерону в їхньому організмі. Вони також пропонують варіювати правила щодо тестостерону, зважаючи на вид спорту. Наприклад, робити менше обежень в стрільбі, але більше - у легкій атлетиці.

Читайте також: На Олімпіаді-2022 уперше виступить небінарний спортсмен
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо