США та Німеччина порекомендували своїм спортсменам не брати особисті пристрої на Олімпіаду-2022

США та Німеччина порекомендували своїм спортсменам не брати особисті пристрої на Олімпіаду-2022

США та Німеччина порекомендували своїм спортсменам не брати особисті пристрої на Олімпіаду-2022 АР

Низка країн-учасниць Ігор стурбовані через питання кібербезпеки.

Німеччина та Сполучені Штати Америки порадили своїм спортсменам не брати особисті мобільні пристрої на прийдешні Олімпійські ігри-2022. Про це повідомляє видання Inside the Games.

Таким чином США та Німеччина приєднались до національних олімпійських комітетів Великобританії, Канади та Нідерландів, що вже попередили своїх атлетів і інших делегатів щодо потенційного шпигунства в Китаї. На їхню думку, у країні нібито діє програма масового спостереження, що контролюється місцевим урядом. Водночас китайський уряд уже неодноразово звинувачували у неприхованому спостереженні за іноземцями.

Читайте також: Олімпіада-2022: влада Китаю відмовилася від продажу квитків населенню. Чому та чи будуть глядачі

До яких заходів звернулись країни-учасниці Олімпіади?

Через загрозу шпигунства з боку Китаю Олімпійський і Паралімпійський комітет Сполучених Штатів (USOPC) заохочує спортсменів брати телефони, що "згорають". Тобто їх можна знищити після повернення додому. Це робиться для того, аби не брати свої особисті пристрої.

За інформацією Wall Street Journal, USOPC розсилав попередження спортсменам у вересні та грудні минулого року, сповіщаючи їх про те, що "кожний пристрій, комунікація, транзакція та онлайн-діяльність можуть контролюватися".

"Ваші пристрої також можуть бути скомпрометовані шкідливим програмним забезпеченням, що може негативно вплинути на подальше використання девайсу", - ідеться у зверненні організації.

Також у The Wall Street Journal зазначили, що Канадський олімпійський комітет попередив спортсменів, що Ігри можуть стати приводом для активізації кіберзлочинності. Тому спортсменам рекормендувати обміркувати можливість "залишити особисті пристрої вдома, обмежити поширення особистої інформації, що зберігається на пристроях, які будуть використовуватись під час тренувань чи змагань".

Німеччина, своєю чергою, за даними Frankfurter Allgemeine Zeitung, звернулась до спортсменів із проханням не встановлювати на свої смартфони додаток My2022. Цю програму всі відвідувачі Олімпійських ігор повинні використовувати для моніторингу стану здоров'я. Окрім відповідей на щоденні запитання щодо здоров’я, учасникам потрібно завантажити сертифікат про вакцинацію та результати тестування на COVID-19.

Британський олімпійський комітет уже заявив, що "надав спортсменам і персоналу практичні поради, щоб вони могли зробити власний вибір щодо того, чи брати з собою на Ігри свої персональні пристрої чи ні". А Олімпійський комітет Нідерландів надасть спортсменам і персоналу додаткові телефони та ноутбуки, які потім будуть утилізовані.

Читайте також: "Це точно вплине на Ігри". Третє місто в Китаї закрили на локдаун через COVID-19

Що відомо

  • Пекін - перше місто в історії, яке приймало як літню (2008), так і зимову (2022) Олімпіаду.
  • Зимова Олімпіада в Пекіні стане 24-ю в історії. Церемонія відкриття відбудеться 4 лютого, але перші відбіркові змагання стартуватимуть ще 2 лютого.
  • Карантинні умови в Китаї будуть жорсткішими, порівнюючи з Олімпіадою в Токіо влітку 2020 року. Зокрема, учасники Ігор перебуватимуть увесь час у "баблі" й покинуть його вже під час вильоту з країни.
  • З наближенням Олімпійських ігор активісти дедалі частіше стали закликати офіційних осіб і спортсменів бойкотувати Ігри. Акції протесту відбулися під час запалення олімпійського вогню а Афінах, а також у містах США, Швейцарії, Австралії, Японії тощо. Про дипломатичний бойкот Олімпіади вже оголосили США, Австралія, Канада, Велика Британія та Латвія.
Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2022. Дивіться змагання в Пекіні - з 4 по 20 лютого - наживо на сайті Суспільне Спорт та телеканалі UA: Перший!
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо