Україна уперше відібралася на Олімпіаду в жіночому бобслеї

Україна уперше відібралася на Олімпіаду в жіночому бобслеї

Україна уперше відібралася на Олімпіаду в жіночому бобслеї
AP

Україна буде представлена в жіночому монобобі.

Кваліфікаційний період на Олімпіаду-2022 завершено, збірні формують свої остаточні заявки та оголошують склади на Ігри в Пекіні. Збірна Україна уже в більшості видів спорту назвала учасників Олімпіади, а також уперше з 2002 року українці будуть представлені на Зимових Іграх в бобслеї.

Відібратися на Олімпіаду змогла українська бобслеїстка Лідія Гунько, яка здобула ліцензію в змаганні з монобобу. Це дисципліна, де в бобі перебуває лише пілотеса, без інших членів екіпажу. Монобоб дебютує в програмі Олімпійських ігор на змаганнях у Пекіні. І одразу в ньому буде представництво України.

  • Склад України на Олімпіаду-2022 в монобобі: Лідія Гунько

Лідія - перша українська бобслеїстка, яка упродовж останніх двох сезонів поєднує змагання в монобобі та жіночій двійці. Утім, в двійці українська команда відібратися не змогла - кількох місць для потрапляння на Олімпіаду не вистачило.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2022. Дивіться змагання в Пекіні - з 4 по 20 лютого - наживо на сайті Суспільне Спорт та телеканалі UA: Перший!

Натомість завдяки "бронзі" на останньому кваліфікаційному етапі в монобобі, Лідія Гунько здобула необхідну позицію в світовому рейтингу. І з останнім прохідним результатом потрапила в заявку на Олімпіаду-2022.

Читайте також: Україна завоювала друге місце в загальному заліку Кубка Європи з жіночого бобслею

Як відреагувала на результат спортсменка

"Це дуже хвилююче. Я до цього йшла дуже довго, стільки видів спорту було. Дещо змішані почуття. Але дуже рада. Цю дисципліну тільки ввели в олімпійську програму, і цей вид спорту дуже молодий для нашої країни. Я вважаю, що це дуже гідний результат - потрапити на Олімпійські ігри. Сподіваюсь, що видно, як наша команда цього прагнула та працювала над цим", - сказала Лідія в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

Жіноча бобслейна команда в Україні була створена в 2019 році, до того її не було.

Читайте великий матеріал про Лідію Гунько та її відбір на Олімпіаду-2022 в середу, 19 січня.

Що означає цей результат для України

  • Україна уперше з 2002 року буде представлена в бобслеї на Олімпійських іграх. І уперше за весь час - в жіночому бобслеї.
  • Усього на Олімпіаду-2022 в монобобі відібралися 20 спортсменок з 16-ти різних країн. Українка Лідія Гунько - одна з них.
  • Змагання з монобобу відкриватимуть програму Олімпійських ігор в бобслеї: перші заїзди відбудуться в неділю, 13 лютого, а вирішальні - в понеділок, 14 лютого.

Що відомо

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо