У Дніпрі жителі пішли до суду, аби захистити від забудови балку в центрі міста (ВІДЕО)

У Дніпрі жителі пішли до суду, аби захистити від забудови балку в центрі міста (ВІДЕО)

У Дніпрі жителі пішли до суду, аби захистити від забудови балку в центрі міста (ВІДЕО)

У Дніпрі жителі пішли до суду, аби захистити від забудови Довгу балку

Довга балка, Дніпро
Source: Original

Мешканці будинку по вулиці Виконкомівській, 31 у Дніпрі виступають проти спорудження в Довгій балці багатоповерхових будинків. У детальному плані району, який опублікували на сайті міської ради, частина Довгої балки між вулицями Виконкомівською, Паторжинського та Святослава Хороброго запланована під багатоповерхову забудову. Містяни бояться, що їхні будинки зруйнують, і звернулися до суду з вимогою скасувати рішення міськради, яка ухвалила цей план.

У вівторок, 25 листопада, в апеляційному суді мешканці отримали відмову. Адвокат Петро Романенко зазначив: чекають на публікацію судового рішення, опісля цього плануватимуть наступні дії.

Людмила Кузьміна – жителька цього району Дніпра. Каже: у занедбаному стані балка вже декілька років, раніше кожну зиму вона з дітьми каталась у балці на санках.

«У балці зараз викуплено всі будинки й доведено до стану розрухи, будинки підпалюють, підпилюють, витягують звідти цеглу. Для того, щоб будівлі ці руйнувалися, для того, щоб показати, – мовляв, ось бачите, у вас тут смітник і давайте ми будемо його забудовувати», – сказала мешканка Людмила Кузьміна.

Екологиня Тетяна Демченко вивчає цю балку в своїй науковій роботі. Вважає: якщо її забудують, то клімат цього району зміниться. Зараз балка, як природний кондиціонер, вологість там завжди вища, ніж на пагорбі, повітря прохолодніше й довше тримається роса.

«По ній протікає ручка зі смішною назвою Жабокряч. Це не потік, це не каналізація, це справжня маленька степова річка. Сюди в теплу пору року прилітають птахи на водопій, оскільки балка тягнеться з півночі на південь, тут пролягає міграційний коридор птахів. Тут є і водно-болотні угіддя, і лісостепова зона, і зона байрачних лісів, одразу за мостом, є зона сухого степу і на схилах є зона гірського Криму. Тобто тут можна зробити чудовий екопарк», – розповіла членкиня Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Демченко.

Суспільне запитало в головного архітектора Дніпра, на що вплине новий детальний план району і чи зводитимуть у балці багатоповерхівки.

«Детальний план не обов’язково повинен бути виконаний в тих обсягах, які прописані, у детальному плані йдуть граничні показники, наприклад, щільності забудови та щільності населення, багатоповерховості об’єкту. Але ми розуміємо, що для інвестора це не є прямим напрямом для діяльності, це граничні параметри, які не можна перевищувати. Конкретних інвестиційних планів не було заявлено. Не впевнений, що інвестор до кінця формував свій графік робіт, принаймні в нашому управлінні про це не відомо. Стосовно зелених насаджень, вони можуть бути розташовані в будь-якій планувальній зоні. Наявність будь-яких конкретних рішень у детальному плані або в генеральному, саме розвиток зелених територій не обмежує в принципі. Є власник об’єктів, які розміщені на землі. Звісно, він фактично є користувачем землі, в даному випадку міськрада просто формалізувала реальне землекористування того чия нерухомість знаходиться на земельній ділянці», – прокоментував головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.

Повідомити про те, хто конкретно є власником земельних ділянок у Довгій балці, Дмитро Волик відмовився, бо вважає це некоректним.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСпортСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди