Перейти до основного змісту
"Велике прибирання". Станцію "Академію Вернадський" розчищають від рекордних снігових заметів

"Велике прибирання". Станцію "Академію Вернадський" розчищають від рекордних снігових заметів

"Велике прибирання". Станцію "Академію Вернадський" розчищають від рекордних снігових заметів
. Національний антарктичний науковий центр / Facebook

Учасники 26-ї української антарктичної експедиції, які перебувають на антарктичній станції "Академік Вернадський", продовжують розчищати її від рекордних снігових заметів.

Як повідомив Національний антарктичний науковий центр, попри початок антарктичного літа, у грудні біля станції постійно хурделило, а рівень снігового покриву досяг рекордної позначки за останні 20 років. Зокрема, 24 та 25 грудня його висота була найбільшою – три метри.

"З нового року снігопади майже припинилися, але ж тепер нашим полярникам необхідно відкопати всю інфраструктуру станції. Тож у них почалися активні фізичні тренування на свіжому повітрі", – повідомили у Національному центрі.

Зазначається, що роботи з розчищення станції тривають вже кілька тижнів. Полярники вже відкопали житловий корпус, каплицю і прохід до другого причалу. Ще їм належить розчистити площу навколо складу для його розширення.

Що відомо

  • Українські полярники, які перебувають на антарктичній станції "Академік Вернадський", відзначили Різдво з кутею та іншими традиційними стравами, а роль колядників виконували пінгвіни.
  • У грудні Національний антарктичний науковий центр повідомив, що біля української антарктичної станції "Академік Вернадський", яка розташована на мисі Марина острова Галіндез, випала рекордна за останні 20 років кількість снігу.
  • У грудні поблизу антарктичної станції "Академік Вернадський” народилися перші пінгвінята дженту.
  • У грудні Національний антарктичний науковий центр представив в Арт-галереї Національної бібліотеки ім. Ярослава Мудрого фотовиставку "Україна в Антарктиді". На ній представлені 25 історичних і сучасних світлин про Антарктиду та роботу полярників на крижаному континенті.
  • Українські вчені Національного антарктичного наукового центру прогнозуватимуть та моделюватимуть зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Робитимуть це разом із 30 науковими організаціями з різних країн світу.

Читайте також

Українець знімає відео про життя в Антарктиді й збирає мільйони переглядів

Пінгвіни, урагани та купання у крижаній воді: як живе чернігівець в Антарктиді

Як полярники зимують на станції "Академік Вернадський". Фоторепортаж

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок