У Чернівцях розпочалась Маланка-фест. Пряма трансляція

У Чернівцях розпочалась Маланка-фест. Пряма трансляція

У Чернівцях розпочалась Маланка-фест. Пряма трансляція
Суспільне Буковина

У Чернівцях розпочалась "Маланка-фест". Учасники йдуть карнавальною ходою – показують костюми та конструкції, танцюють. На фестиваль приїхали понад 30 колективів з області та Румунії.

Про це Суспільному сказала організаторка фестивалю Оксана Лелюк.

На фестиваль приїхали колективи з Чернівецької області, Житомирщини, Черкащини, Хмельниччини та Румунії.

Учасник фестивалю Малнка-фест у костюмі
Учасник фестивалю Малнка-фест у костюмі. Суспільне Буковина

О 12:20 учасники розпочали ходу від площі Філармонії. Учасники пройдуть два кола центром міста.

За словами Лелюк, через карантинні обмеження в учасників перевірятимуть сертифікати про вакцинацію або негативні ПЛР-тести на COVID-19.

Переможців фестивалю оберуть приблизно о 18:00. Призовий фонд для учасників понад 200 тисяч гривень.

Переможців Маланка-фест обиратимуть підсумувавши голоси глядачів та журі. Проголосувати можна за посиланням. Потрібно обрати до трьох колективів, які найбільше сподобались та надіслати результат.

Що відомо

  • Маланка — народне та церковне свято напередодні "старого" Нового року. Відзначення традиційної буковинської Маланки з обрядовим переодяганням у звірів та міфологічних персонажів характерне для прикордонних районів Буковини.
  • У Чернівцях на проведення фестивалю "Маланка-фест" виділили 400 тисяч гривень. Рішення прийняли на сесії міської ради.
  • У 2020 році в Чернівцях не проводили фестиваль через карантинні обмеження та поширення коронавірусної інфекції. Замість фестивалю провели онлайн-конкурс на найкраще фото з попередніх років.
На початок