Всім кандидатам дозволили брати участь у конкурсі на директора Харківського російського драмтеатру

Всім кандидатам дозволили брати участь у конкурсі на директора Харківського російського драмтеатру

Всім кандидатам дозволили брати участь у конкурсі на директора Харківського російського драмтеатру
kharkov.ua

Всі кандидати допущені до другого етапу конкурсу на обрання директора Харківського академічного російського драматичного театру імені О.С. Пушкіна.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Коаліції дієців культури.

"Суспільний розголос та швидка спільна реакція працюють: щойно у Харкові завершилось "друге перше" засідання конкурсної комісії, що обирає директора-художнього керівника Харківського театру ім. Пушкіна, і всі 8 кандидатів/ок, що подали документи, допущені до другого етапу", — йдеться у дописі.

Читайте також: На посаду директора театру ім. Пушкіна у Харкові претендують восьмеро кандидатів: хто у списку

Допустили до другого етапу і кандидата на посаду директора Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова Ігоря Поддубного, якому теж незаконно відмовили на першому етапі.

Як повідомив юрист ILF Олексій Головін (він же супроводжує і кейс Піддубного), Закон про функціонування української мови як державної передбачає, що документ про знання мови "подається особою до обрання чи призначення на посади, визначені частиною першою статті 9 цього Закону".

На питання, що мала комісія робити у випадку відсутності сертифікату про мову на першому етапі, співавторка законів про культуру і мову Ірина Подоляк відповіла: "Нічого не мала робити. Бо немає такої вимоги. Є вичерпний перелік документів, затверджений Законом про культуру".

Головін додав, що комісія могла б звернутися до кандидатів із проханням надати сертифікати. Закон цього не вимагає, але й не містить заперечень проти прохання надати. Однак ненадання цього документу не може бути причиною недопуску до конкурсу.

Читайте також: Формальність чи законні підстави? Кому з кандидатів на керівника театру Пушкіна відмовили і що далі

Крім того, порядок проведення конкурсів, затверджений обласною радою в 2020 році, теж не містить вимоги подавати сертифікат перед конкурсом. Але цей документ з'явився у переліку документів в оголошенні про конкурс.

За словами Подоляк, відмова у подальшому проходженні конкурсу в даному випадку — "це елементарна сваволя. Або ті люди, що приймали рішення, просто не читали Закону. Втім, незнання Законів не звільняє від відповідальності".

Що відомо

  • У січні керівницю театру "Арабески" Світлану Олешко зняли з конкурсу на обрання директора Харківського російського драмтеатру імені О.С. Пушкіна. Причиною стало неподання до конкурсної комісії сертифікату про володіння українською мовою.

Вибір редакції

На початок