Телеканали Суспільного покажуть традиційне етнодійство Буковини в проєкті "Маланку не зупинити"

Телеканали Суспільного покажуть традиційне етнодійство Буковини в проєкті "Маланку не зупинити"

Телеканали Суспільного покажуть традиційне етнодійство Буковини в проєкті "Маланку не зупинити"
Суспільне

Спецпроєкт про традиції маланкування "Маланку не зупинити" буде транслюватися на всіх регіональних телеканалах Суспільного 15 січня о 12:30.

Про це повідомляє Суспільне.

15-16 січня у Чернівцях відбудеться "Фестиваль Маланок 2022", який інформаційно підтримує Суспільне Буковина. Журналісти мовника запросили до ефірної розмови організаторку дійства та етнографиню. Вони розкажуть, чим відрізняється традиційна Маланка від переберії (карнавалу), а також про унікальні, притаманні лише Буковині, образи та костюми.

Команда Суспільного відшукала у власних архівах документальні кадри, які покажуть глядачам: як розвивався фестиваль Маланок у Чернівцях, як місцеві виготовляють маски та чим особлива красноїльська, вашківецька, суховерхівська, горбівська, чагорська Маланки. Крім цього, журналісти Суспільне Буковина готують включення наживо із площі Філармонії, де відбуватиметься хода учасників.

"Вперше український глядач має змогу побачити на телеекранах таке колоритне дійство, як фестиваль Маланок у такому масштабі. Здебільшого медіа обмежуються включеннями з місця подій, стрімами чи сюжетами. Ми ж вирішили показати, які Маланки бувають, чим відрізняються святкування від села до села", — розповів продюсер Суспільне Буковина Максим Волошин.

Онлайн "Маланку не зупинити" можна дивитися можна на сайті UA: БУКОВИНА та усіх регіональних телеканалів.

Про святкування Маланки на Буковині розповідатимуть журналісти телеканалу UA: БУКОВИНА, Українського радіо Буковини та діджитал-команда Суспільне Буковина.

Як на Буковині готуються до традиційної Маланки та яким буде свято цьогоріч можна подивитися у відео.

Читайте також: Робить традиційні маски для переберії. Маланкар Василь Барбуца

На початок