В Україні виходило 217 газет та 107 журналів російською мовою в 2021 році

В Україні виходило 217 газет та 107 журналів російською мовою в 2021 році

В Україні виходило 217 газет та 107 журналів російською мовою в 2021 році
Unsplash

В Україні видавалося 217 газет та 107 журналів російською мовою станом на листопад 2021 року.

Про це повідомили у Секретаріаті Уповноваженого із захисту державної мови у відповідь на інформаційний запит Укрінформу.

"Згідно з інформацією, наданою Державною науковою установою "Книжкова палата України імені Івана Федорова", станом на листопад 2021 року в Україні видавалось 217 газет (з яких 173 загальнодержавної сфери розповсюдження та 44 регіональної сфери розповсюдження) та 107 журналів російською мовою", – йдеться у відповіді.

Читайте також: ЗМІ стануть україномовними: омбудсмен про нову норму закону щодо державної мови

У відомстві поінформували, що деякі вимоги статті 25 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не поширюються на друковані ЗМІ, що видаються винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською мовою, іншою офіційною мовою Європейського Союзу незалежно від того, чи містять вони тексти державною мовою. Також вимоги цієї статті не поширюються на наукові видання, мова яких визначається статтею 22 цього закону. Ця стаття визначає, що наукові видання публікуються державною мовою, англійською мовою та/або іншими офіційними мовами Європейського Союзу. У разі публікації не українською мовою такі матеріали мають супроводжуватися анотацією та переліком ключових слів державною мовою.

У Секретаріаті зазначили, що порушення вимог закону друкованими ЗМІ тягнутиме за собою штраф від 6800 до 8500 грн або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Що відомо

  • В Україні 16 січня набуває чинності 25 стаття закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих засобів масової інформації.
  • У вересні 2021 року Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що "ситуація з виконанням норм мовного закону державними театрами залишає бажати кращого".
  • За результатами загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 липня по 4 серпня 2021 року, більше 50% респондентів висловилися на підтримку законодавчих норм про обслуговування українською мовою за умови збереження права на обслуговування іншими мовами на прохання клієнтів.

Вибір редакції

На початок