Олімпійська чемпіонка оновила 32-річний рекорд Кубка світу з гірськолижного спорту: відео

Олімпійська чемпіонка оновила 32-річний рекорд Кубка світу з гірськолижного спорту: відео

Олімпійська чемпіонка оновила 32-річний рекорд Кубка світу з гірськолижного спорту: відео
AP

Мікаела Шиффрін здобула довгоочікувану перемогу у слаломі перед Олімпіадою-2022.

Американська гірськолижниця Мікаела Шиффрін виграла етап Кубка світу зі слалому, що пройшов у австрійському Шладмінгу. І стала володаркою нового рекорду за кількістю перемог на цьому рівні.

Шиффрін розпочала сезон 2021/22 Кубка світу з трьох перемог. Двічі вона тріумфувала у слаломі-гіганті, а на домашньому етапі в Кілінгтоні стала переможницею у слаломі.

Читайте також: Олімпійська чемпіонка повторила рекорд Кубка світу з гірськолижного спорту і не стримала сліз: відео

Перемога на етапі Кубка світу у США дозволила Шиффрін повторити рекорд Кубка світу з гірськолижного спорту. А на початку 2022 року американська гірськолижниця стала одноосібною володаркою рекорду.

Як Шиффрін стала володаркою нового рекорду?

Наприкінці грудня у олімпійської чемпіонки було виявлено коронавірус. Через хворобу вона пропустила етап у австрійському Лієнці наприкінці грудня, проте вже на початку січня повернулася до виступів у Загребі, здобувши "срібло" у слаломі.

Читайте також: Олімпійська чемпіонка з гірськолижного спорту Мікаела Шиффрін здала позитивний тест на коронавірус

У Шладмінгу Шиффрін змогла здобути перемогу. На першому старті американська гірськолижниця показала третій результат, поступаючись словачці Петрі Влховій та німкені Лєні Дюрр.

Проте на другому старті Шиффрін випередила усіх суперниць. Причому за підсумками двох результатів її перевага над Влховою склала 0.15 секунд, однак цього вистачило для перемоги, а також встановлення нового рекорду.

Шиффрін вкрай емоційно відреагувала на рекордну перемогу в слаломі. У сльозах вона прийняла привітання від Влхової та обійняла суперницю.

"Я сьогодні досить наплакалася. Щоразу, коли вдається бути швидшою за Петру, це говорить про неймовірну роботу з мого боку. Вона дуже сильна суперниця, майже не помиляється, а також змагається у слаломі так, як це має бути. Це справді вражає, і за цим приємно спостерігати", - сказала після гонки Шиффрін.

"Крім стартів в Кілінгтоні, ця гонка буде, мабуть, найбільш пам'ятною в моїй кар'єрі", - сказала Мікаела після перемоги.

Що за рекорд встановила Шиффрін?

Завдяки перемозі у Шламдінгу 26-річна гірськолижниця переписала рекорд шведського гірськолижника Інгемара Стенмарка в одному виді спорту. У 1989 році він досяг позначки у 46 перемог на рівні Кубка світу у слаломі.

Для Шиффрін перемога в Австрії стала 47-ю. Тобто, тепер саме американська гірськолижниця є володаркою нового рекорду.

При цьому Стенмарк продовжує утримувати рекорд за загальною кількістю перемог у Кубку світу - 86. Шиффрін наразі йде третьою з 73 перемогами, поступаючись також екслижниці Ліндсі Вонн (82 перемоги).

Хто така Мікаела Шиффрін?

  • 26-річна американська гірськолижниця з США. Її професійна спортивна кар'єра розпочалась у 2011-му, коли їй було 16 років.
  • Дворазова олімпійська чемпіонка (2014, 2018) та володарка "срібла" Ігор (2018).
  • 6-разова чемпіонка світу, також двічі вона здобувала "срібло" та тричі - "бронзу".
  • Із 2011 року вона 116 разів підіймалась на подіум етапів Кубка світу. Найбільше - у дисципліні слалом (47 разів).
  • Тричі Шиффрін завершувала сезон як лідерка загального світового рейтингу (2017, 2018, 2019). Ще вісім разів вона ставала найкращою за підсумками сезону Кубка світу в окремих дисциплінах.
На початок