Окупанти утримують у полоні 70-річного Віталія Атаманчука — Денісова

Окупанти утримують у полоні 70-річного Віталія Атаманчука — Денісова

Окупанти утримують у полоні 70-річного Віталія Атаманчука — Денісова
Полонений Віталій Атаманчук, фото: Людмила Денісова

Окупанти тримають у полоні 70-річного Віталія Атаманчука. Його "засудили" до 17 років ув'язнення за нібито "шпигунство на користь України".

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"4 вересня 2018 року пізно ввечері до будинку Атаманчуків у тимчасово окупованому Донецьку увірвалися люди у балаклавах та військовій формі без розпізнавальних знаків. Після обшуків Віталія разом з дружиною та сином вивезли до ізолятора тимчасового тримання м. Донецька, де піддавали катуванню та психологічному тиску", — повідомляє Денісова.

Через 30 днів дружину та сина окупанти відпустили.

7 жовтня 2019 року так званий "суд ДНР" засудив Віталі Атаманчука до 17 років позбавлення волі.

Після суду чоловіка перевели до Макіївської колонії №32. У березні 2021 року Віталій зламав стегно.

"Замість потрібної хірургічної операції йому наклали на три місяці фіксатор, внаслідок чого кістка неправильно зрослася. Тепер чоловік може пересуватися лише за допомогою ходунків. У такому віці неправильне лікування перелому може призвести до летальних наслідків", — повідомила уповноважена.

Також у чоловіка ішемічна хвороба серця та захворювання Бехтерева, яке прогресує. Через це може статись параліч. Ліки, які передають рідні Віталію, вчасно не доходять до нього.

Також Денісова повідомила, що окупанти до Віталія Атаманчука, як і до інших полонених, не допускають представників міжнародних гуманітарних місій.

Що відомо

 • Майже три роки російські окупанти утримують у полоні жителів прифронтового Верхньоторецького: Олену Зайцеву та її 21-річного сина Владислава.
 • Майже 2 роки окупанти утримують у полоні 20-річного Богдана Максименка. У хлопця вроджена вада серця, стан його здоров'я — критичний.
 • Російські окупанти звинуватили громадянина України Віктора Дзицюка у "шпигунстві та організації диверсій". Вони засудили його до 16 років позбавлення волі.
 • Російські окупанти засудили за "шпигунство" жительку Донецька Марину Юрчак до 15 років позбавлення волі. Від побоїв у жінки сильно травмовані ноги.
 • Українського військового Юрія Гордійчука, який потрапив у полон окупантів у травні 2019 року, окупанти "засудили" до 17 років позбавлення волі. У Юрія серйозні проблеми зі здоров'ям, медичну допомогу він не отримує.
 • Володимир Черкас потрапив у полон російських окупантів у вересні 2017 року. В окупований Донецьк чоловік поїхав через смерть батька.
 • Українського військового Ігоря Мирончука, який потрапив у полон окупантів у 2019 році, засудили за "шпигунство" до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.
 • Незаконно засуджена на тимчасово окупованій території вчителька з Горлівки Олена Пєх, яка утримується бойовиками у "Сніжнянській виправній колонії №127" в критичному стані
 • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
 • Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.
 • Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції.
 • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок