В Україні створили застосунок для вивчення української учнями 1-4 класів шкіл з мовами нацменшин

В Україні створили застосунок для вивчення української учнями 1-4 класів шкіл з мовами нацменшин

В Україні створили застосунок для вивчення української учнями 1-4 класів шкіл з мовами нацменшин nus.org.ua

Мобільний додаток "ЙОЙ" створений для інтерактивного вивчення української мови учнями 1-4 класів закладів освіти з навчанням мовами національних меншин.

Про це повідомляється на сайті "Нової української школи".

Щоб зробити застосунок інтерактивним, розробники вигадали двох персонажів: Лулу й Лоло. Як пояснює радник із питань мови проєкту "Навчаємось разом" Ігор Хворостяний, їхні імена базовий набір складів, які легко вимовити будь-якою мовою.

Ці персонажі ведуть діалог із тим, хто навчається, мотивують, допомагають і підтримують. Коли теми в додатку стосуються уроку, учитель чи вчителька можуть користуватися ним, аби урізноманітнити заняття.

В додатку є такі теми: "Це я", "У школі", "Родина", "Моє тіло", "Удома", "Їжа", "Одяг", "На вулиці", "Розваги", "Я живу в Україні", "Інтернет та гаджети", "Моя родина", "Режим дня", "Ми – друзі", "Тварини", "Погода", "Довкілля", "Професії", "Мистецтво", "Україна".

Рівні застосунку

У додатку є два рівні, які треба проходити послідовно, тема за темою.

"Оскільки 1 клас в українській освіті – це дописемний період, тобто це дітки, які ще не пишуть, то на початкових рівнях є базові речі: звуки, букви, цифри, малюнки, відповідники зображення зі звучанням, мультяшна озвучка", – розповів Хворостяний.

Він додав, що потім уже йдеться про синоніми, антоніми, роботу з групами слів і контекстом.

"Якісь елементи ми перекладали угорською й румунською, аби дітям і батькам, які їм допомагатимуть працювати з додатком, було все зрозуміло їхньою мовою спілкування”, – зазначив Хворостяний.

Користування додатком – безкоштовне, але потрібно ввести дані про регіон і клас дитини. Завантажити застосунок можна для смартфонів з іOS та Android.

Серед заявлених на сайті застосунку переваг:

  • мотивування учнів початкової школи до вивчення української мови;
  • інтерактивна форма, що робить навчання цікавим і творчим;
  • нові можливості для вчителів, які викладають у школах із мовами навчання національних меншин;
  • цікаві персонажі (Лулу та Лоло), на основі діалогу з якими відбувається навчання;
  • яскрава візуалізація, стильне озвучування, продумана структура завдань і елементи змагальності перетворюють навчання на захопливу гру;
  • можливості для узагальнення та систематизації вивченого закріплюють здобуті знання, уміння та навички.

Хворостяний також повідомив, що додаток назвали "ЙОЙ", оскільки цей вигук в українській мові властивий регіонам, на які спрямований застосунок, – Закарпаттю й Буковині.

За його словами, застосунок – універсальний, тож не тільки угорська й румунська меншини можуть за його допомогою вивчати українську.

"Наприклад, немає такого поняття як англійська для поляків чи для японців. Є універсальна англійська й універсальні програми, за якими вивчають мову у всьому світі. Так це працює й тут", – розповів Хворостяний.

Він додав, що для дітей, які не є представниками нацменшин, додаток може бути залегким. Адже його адаптували до потреб тих, кому українська мова дається складніше.

Читайте також:

Український застосунок Headway увійшов до топ-3 освітніх додатків у США у 2021

Додаток "Всеукраїнська школа онлайн" запрацював на всіх платформах

Мобільний додаток української цифрової бібліотеки можна завантажити на Google Рlay

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше