У Миколаєві другий день поспіль перевіряють повідомлення про замінування шкіл

У Миколаєві другий день поспіль перевіряють повідомлення про замінування шкіл

У Миколаєві другий день поспіль перевіряють повідомлення про замінування шкіл
Фото: Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 11 січня надійшли анонімні повідомлення про замінування гімназії № 31, що на вулиці Перша Слобідська, та школи № 36, що на вул. Погранична, 143.

Інформацію про це кореспондентам Суспільного підтвердила речниця Національної поліції у Миколаївській області Тетяна Петрова.

За словами Тетяни Петрової, повідомлення про замінування двох шкіл надійшло на електронну пошту СБУ об 11:10.

"На місці працювали спеціальні служби. Дітей та співробітників евакуювали, район оточили", — розказала Тетяна Петрова.

За словами директорки гімназії № 31 Аліни Архіпової, вибухових предметів у закладі правоохоронці не знайшли. Персонал гімназії станом на 12:35 повернувся до будівлі.

Також поліцейські перевірили Миколаївську школу № 36.

За словами директорки закладу Наталії Гриньків, перевірка на наявність вибухових пристроїв розпочалась об 11:30, дітей і всіх співробітників швидко евакуювали.

"Перевірка тривала 40 хвилин. Старшокласникам провели інструктаж і відповідно до температурного режиму на вулиці відпустили додому. Учнів молодших класів у цей час прийняла ЗОШ № 3, яка розташована поруч. Учні п'ятих-дев'ятих класів продовжили навчання з використанням дистанційних технологій", — розказала Наталія Гриньків.

За словами Наталії Гриньків, на вулиці тримати дітей не могли, тому частково скористались можливістю пересидіти у найближчих теплих приміщеннях. Навчальний процес після проведення перевірки для учнів молодших класів продовжився.

За словами Тетяни Петрової, станом на 12:30 обстеження шкіл завершили — повідомлення про замінування не підтвердилось.

Аналогічні повідомлення про замінування цих навчальних закладів перевіряли і днем раніше – 10 січня.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський 25 березня підписав Закон "Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян" № 1292-ІХ.
  • Закон запроваджує кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, якщо завідомо неправдиве повідомлення стосується критично важливих об’єктів інфраструктури або будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я, або закладів освіти (таке діяння карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років).
  • До восьми років позбавлення волі призначатимуть тим, хто повідомив про неправдиве замінування, зокрема, шкіл, дитсадків, лікарень та будівель органів влади. Раніше за такі повідомлення загрожувало щонайбільше шість років.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок