На Хмельниччині місцева пожежна команда однієї з громад понад 2 роки працює як рятувальна служба

На Хмельниччині місцева пожежна команда однієї з громад понад 2 роки працює як рятувальна служба

На Хмельниччині місцева пожежна команда однієї з громад понад 2 роки працює як рятувальна служба
Фото: Суспільне Поділля

У Лісогринівецькій громаді, що на Хмельниччині, створена ще у 2016 році місцева пожежна команда уже понад два роки працює як аварійно-рятувальна служба. У 2018 році громада вирішила, що було б добре, аби добровольці, які виявили бажання гасити пожежі на території громади, могли ще й рятувати людей та майно при різних надзвичайних ситуаціях.

Після проходження працівниками спеціального навчання, місцева пожежна команда стала єдиною на той час в Україні подібною місцевою аварійно-рятувальною службою, створеною на базі пожежної команди. Наразі вона залишається єдиною такою службою в Хмельницькій області.

Про це Суспільному розповів начальник сектору зв'язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Олександр Гулько.

Зараз у місцевій аварійно-рятувальній службі Лісогринівецької громади працює 13 людей, розповідає начальник комунальної установи "Лісовогринівецька аварійно-рятувальна служба" Борис Кривенко. Каже, його служба обслуговує усі 14 сіл громади, до найвіддаленішого з них, села Климашівки - 22 кілометри.

Роман Цимбалюк у аварійно-рятувальній службі працює водієм. Каже, родина підтримала його вибір піти добровольцем у місцеву пожежну команду, в якій він працює від моменту її створення.

"Зараз у нас в службі є чотири машини пожежний автомобіль на базі ЗІЛ-131, ГАЗель, бортова вантажівка та легковик. Відповідно, працює чотири водії, але кожен може пересісти на будь-яку машину та здійснити будь-який рейс, який там заплановано. Було таке, що зранку як виїхали, то на другий ранок аж заїхали", - розповідає чоловік.

Крім пожеж, працівники служби иїжджають на інші надзвичайні події, говорить начальник варти "Лісовогринівецької аварійно-рятувальної служби" Михайло Шевчук.

"І людей рятували на воді. Маємо спеціальне обладнання для цього - є в нас рятувальний човен, спеціальні ноші, щоб рятувати на воді, є гідрокостюм. Коли аварійні дерева треба забрати, то теж виїжджаємо. Коли якісь ДТП були на території громади, то витягували автівки, фури з заметів теж витягували", - розповідає про роботу Михайло.

За словами Михайла, за час роботи в службі запам’ятав пожежу хати в селі Редвинці. Пригадує: "Вилізли на гору, а там дитячий одяг, бібліотека. І це все воно горіло. Така температура була, що мій колега стояв знизу, а я поливав водою, то вже гаряча вода падала. Хата не згоріла, тільки трохи дах зсередини. Донизу не пішло, врятували повністю хату".

Місцеву пожежну команду в Лісовогринівецькій громаді створили 21 грудня 2016 року, каже начальник "Лісовогринівецької аварійно-рятувальної служби" Борис Кривенко, а в 2018 році, після проходження командою навчання, отримали акредитацію як аварійно-рятувальна служба.

"Після навчання, після акредитування, після атестації зміна має право виїжджати на будь-які ДТП, пожежі. Маємо човен з мотором", - додає начальник служби.

З його слів, за 2020-2021 роки Лісовогринівецька аварійно-рятувальна служба здійснила 373 виїзди.

Утримання місцевої аварійно-рятувальної служби обходяться бюджету Лісовогринівецької громади у понад два з половиною мільйони гривень на рік, каже бухгалтерка комунальної установи Алла Площинська.

"Ми є самостійною комунальною установою з власним бюджетом і самі розпоряджаємося своїми коштами. Звичайно, сільська рада, в межах затвердженої депутатами програми, надає нам ці кошти, а ми вже вирішуємо за них свої господарські питання. Що минулого, що цього року нам виділили з бюджету близько 2 мільйонів 850 тисяч гривень. Цього року виділили трохи більше через зростання мінімальної заробітної плати, тому витрати на зарплату пішли трохи більші", - говорить жінка.

Пожежну команду, на базі якої потім запрацювала аварійно-рятувальна служба, у Лісовогринівецькій громаді створювали, аби при пожежах чи надзвичайних ситуаціях можна було якнайшвидше надати допомогу населенню, розповідає заступник начальника відділу техногенної безпеки головного управління ДСНС області Євген Кукура.

"У 2018 році зазначений підрозділ перший з усіх пожежних команд в Україні пройшов атестацію у міжвідомчій атестаційній комісії та отримав статус аварійно-рятувальної служби. На даний час підрозділ атестовано на проведення робіт з ліквідації пожеж, наслідків ДТП, аварій на комунальних мережах, наслідків негоди та рятування людей на водних об’єктах. Залучено кошти регіонального розвитку у сумі 630 тисяч гривень, за рахунок яких було придбано автомобіль та пожежно-рятувальне обладнання", - каже Євген Кукура.

Впродовж 2021 року Лісовогринівецький підрозділ аварійно-рятувальної служби залучався до гасіння пожеж, ліквідації наслідків ДТП та стихійних лих 93 рази, каже начальник комунальної установи "Лісовогринівецька аварійно-рятувальна служба" Борис Кривенко.

Читайте також

Вибір редакції

На початок