Останні сім років були найтеплішими за всю історію — дані ЄС

Останні сім років були найтеплішими за всю історію — дані ЄС

Останні сім років були найтеплішими за всю історію — дані ЄС
Ілюстративне фото: pixabay

2015-2021 роки стали найтеплішими за всю історію спостережень за змінами клімату, причому 2021-ий лише ненабагато поступився більш теплим 2015-2018 рокам. Такі дані наводить Служба з питань зміни клімату імені Коперника, яка функціонує в межах ЄС.

За даними установи, середня температура у 2021 році була на 1,1-1,2°С вища, ніж у допромисловий період (тобто близько 150 років тому). На початку минулого року температура, якщо порівняти з роками раніше, була нижчою, але вже до червня була однією з найвищих.

Вища за середню температура спостерігалася на західному березі США, на заході й південному сході Канади, на півночі та в центрі Африки й на близькому Сході. Водночас у західному й східному Сибіру, на Алясці й у центральній та східній частині Тихоокеанського регіону температура була в середньому нижча.

У Європі у 2021-му зафіксували одне з найтепліших літ в історії: в італійській Сицилії температура сягла рекордних +48,8°С, що на 0,8°С більше за попередній максимальний показник. В одних країнах екстремальна спека призвела до масштабних лісових пожеж, а десь — спричинилася до сильних злив і підтоплень.

Читайте також: Всесвітня метеорологічна організація визнала новий температурний рекорд в Арктиці — 38°C тепла

У Службі з питань зміни клімату імені Коперника також кажуть, що в атмосфері Землі й далі продовжують накопичуватися парникові гази. Якщо у 2021 році концентрація вуглекислого газу збереглася на рівні 2020-го, то концентрація метану становила 1876 частинок на мільйон, що більше, ніж протягом останніх 20 років.

"Ці події гостро нагадують нам, що потрібно змінити наш спосіб життя і вжити рішучих та дієвих кроків для досягнення екологічно збалансованого суспільства й зменшення викидів вуглецю", — заявив на пресконференції директор Служби з питань зміни клімату імені Коперника Карло Буонтемпо.

Читайте також: У Києві 2021 року було 25 температурних рекордів

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Що таке екологічна тривожність і як побороти фатальні думки про майбутнє

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок