Міст у селі на Буковині знову відновили. Іншу переправу поки не закривають

Міст у селі на Буковині знову відновили. Іншу переправу поки не закривають

Міст у селі на Буковині знову відновили. Іншу переправу поки не закривають
Переправа у селі Глиниця. Джерело: Суспільне Буковина

У Глиниці Чернівецької області вдруге відновили тимчасову переправу, яка зруйнувалась через підняття рівня води в річці. Водночас досі можна їздити переправою гравійно-піщаного заводу у Неполоківцях.

Про це передає кореспондентка Суспільного з сіл.

У Глиниці міст укріпили камінням з боків та встановили обмеження щодо висоти транспорту – проїхати може машина не вище 230 сантиметрів.

Начальник Служби автомобільних доріг області Ігор Гах рекомендує користуватись схемами об'їзду, бо цю тимчасову переправу спорудили для будівельної техніки на час ремонту основного мосту. Втім нею користуються місцеві, аби не об’їжджати.

Вигляд переправи у селі Глиниця після того, як її вдруге відновили. Джерело: Суспільне Буковина
Вигляд переправи у селі Глиниця після того, як її вдруге відновили. Джерело: Суспільне Буковина. Переправа у селі Глиниця. Джерело: Суспільне Буковина

Переправою у селі Неполоківці пропускатимуть транспорт, поки в цьому буде необхідність. Про це Суспільному говорив голова Чернівецької райдержадміністрації Дмитро Козарійчук. З 6 січня мостом можуть проїжджати легкові авто, швидка та пожежна.

Міст у Неполоківцях. Джерело: Суспільне Буковина
Міст у Неполоківцях. Джерело: Суспільне Буковина. Суспільне Буковина

На мості пошкоджені та зсунуті опори, а на дорозі розбитий асфальт і дірки. Міст аварійний, але він не проходив експертизи й не має офіційного підтвердження цьому, повідомив Суспільному директор Чернівецького гравійно-піщаного кар'єру Олександр Дорошенко. За його словами, за безпеку відповідає підприємство.

"Я б не хотів, щоб машини їздили цим мостом. Люди їдуть на свій страх і ризик. Ми поставили знаки про аварійність, але йдемо на зустріч людям", — говорить Дорошенко.

Міст у Неполоківцях. Джерело: Суспільне Буковина
Міст у Неполоківцях. Джерело: Суспільне Буковина. Суспільне Буковина

Що відомо

  • 21 жовтня 2021 року перекрили рух мостом через Прут на ділянці у селі Глиниця. Його капітально ремонтують. Для об'їзду встановили три шляхи для машин різного габариту.
  • 2 січня 2022 року тимчасову переправу для будівельної техніки розмило. Там застрягла машина. Її витягували рятувальники. Пізніше там закрили рух для транспорту. Переправа сполучала село Дубівці та Глиницю. Її побудували поруч з мостом, який наразі ремонтують. Це найкоротша дорога, щоб добратися у Вижницю.
  • 5 січня тимчасову переправу затопило вдруге — через пів години після відновлення.
  • 6 січня автомобілям дозволили їздити переправою у Неполоківцях, яка належить гравійно-піщаному заводу.
  • Згідно з тендерною документацією, ремонт основного мосту мають завершити до кінця 2022 року. Його вартість складає 182 мільйони 500 тисяч гривень.
На початок