Адвокат активіста з Казахстану, якого начебто побили працівники СБУ, закликає провести розслідування

Адвокат активіста з Казахстану, якого начебто побили працівники СБУ, закликає провести розслідування

Доповнено
Адвокат активіста з Казахстану, якого начебто побили працівники СБУ, закликає провести розслідування
УНІАН

Адвокат Дмитро Моргун, який представляє інтереси активістів Заманбека Тлеулієва та Елдоса Насіпбекова з Казахстану, вважає, що Служба безпеки України повинна здійснити посадове розслідування через інформацію про побиття Тлеулєіва й обшуки в Насіпбекова.

Про це Моргун заявив на пресконференції 10 січня.

За його словами, "факт перевищення службових повноважень з боку посадовців СБУ" доведений. Крім того, потерпілі казахи вже подали заяви до правоохоронних органів для притягнення співробітників Служби безпеки до кримінальної відповідальності.

"Чекаємо дуже на увагу омбудсмена (Людмили Денісової — ред.), на увагу в даному випадку внутрішніх правозахисних структур з боку держави. І хотілося б побачити службове розслідування самої СБУ", — зауважив Моргун.

Адвокат також наголосив, що Тлеулієв і Насіпбеков перебувають в Україні на законних підставах, тому "загрози депортації та загрози застосування якихось засобів обмеження їхніх прав також є перевищенням службових повноважень, як і фізичне насильство".

У заяві СБУ, яка стверджувала про відсутність порушень з боку її працівників, Моргун не побачив, що служба "планує та хоче провести відповідне службове розслідування".

Своєю чергою очільниця Фонду "Відкритий діалог" Людмила Козловська, яка першою повідомила про побиття казахського активіста, нагадала, що їхня організація "Демократичний вибір Казахстану" визнана на батьківщині екстремістською і заборонена.

"Обвинувачення з боку СБУ про те, що Тлєулієв та Насіпбеков нібито терористи, — це приклад послідовного переслідування мирних громадян за антиекстремістським законодавством. Але навіть Європейський парламент та Державний департамент США робили заяву, що ДВК — це мирний рух”, — додала вона.

Що відомо

  • 6 січня очільниця Фонду "Відкритий діалог" Людмила Козловська заявила, що координатора руху "Демократичний вибір Казахстану" (ДВК) Заманбека Тлеулієва побили невідомі у цивільному. Крім того, невідомі навідались до будинку іншого координатора штабу ДВК в Києві Єлдоса Насіпбекова. Причетними до цього назвали СБУ.
  • Козловська зазначила, що Насіпбеков і Тлеулієв беруть участь у збиранні фактів розстрілів протестувальників в Алмати та координації активістів у Казахстані.
  • У СБУ Суспільному підтвердили, що службовці провели перевірку окремих громадян Казахстану, враховуючи поточну ситуацію в країні, але заперечили факт побиття чи перешкоджання. Крім того, там підготували матеріали для Державної міграційної служби, "оскільки є ознаки незаконного перебування на території України".

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також: Понад сім тисяч затриманих та 1300 травмованих силовиків. Хроніка подій у Казахстані

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок