На облаштування пожежної сигналізації у Калуській ЦРЛ на Прикарпатті треба приблизно 5-6 млн грн

На облаштування пожежної сигналізації у Калуській ЦРЛ на Прикарпатті треба приблизно 5-6 млн грн

На облаштування пожежної сигналізації у Калуській ЦРЛ на Прикарпатті треба приблизно 5-6 млн грн
Фото: Аmperage

На встановлення системи протипожежного захисту у Калуській центральній районній лікарні потрібно приблизно 5-6 млн грн. Про це під час засідання комісії з питань ТЕБ і НС Калуської територіальної громади повідомив заступник генерального директора медзакладу Микола Дмитерчук.

Відсутність пожежної сигналізації у лікарнях Калуської громади — одне із порушень, які виявили працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій під час обстеження медзакладів. Начальник служби із запобігання надзвичайних ситуацій у громаді Роман Федоришин розповів, що, окрім відсутності пожежної сигналізації, Калуська центральна районна лікарня має ще низку недоліків.

"Дерев’яні конструкції не обробили вогнетривким розчином, корпуси лікарні недостатньо забезпечені первинними засобами пожежогасіння. Також на деяких вікнах є ґрати. Це може перешкоджати евакуації людей, якщо станеться пожежа чи надзвичайна ситуація,— каже Роман Федоришин. — Також не ідентифікували об’єкти підвищеної небезпеки (йдеться про роботу кисневої станції — ред.)".

Читайте також: Пожежа в реанімації Косівської лікарні: що відомо про причини та наслідки

Заступник директора Калуської ЦРЛ Микола Дмитерчук розповів, що деякі недоліки в лікарні вже усунули. З його слів, минулого року в медзаклад закупили 30 вогнегасників на 14 тис. 490 грн. Крім того, щороку з рятувальниками у лікарні проводять випробування пожежних гідрантів.

"У нас розведення у кисневих системах — повністю із мідних труб. У нас немає пластикових з’єднань. Ми ще закупили 150 флоуметрів для з’єднання і подачі кисню. Але проблема пожежної сигналізації — номер один. Щоб змонтувати пожежну сигналізацію одного відділення, потрібно приблизно 250 тис. грн. Загальна сума для встановлення у корпусах — 5-6 млн грн. Зараз лікарня не має таких грошей", — говорить Микола Дмитречук.

З його слів, для початку потрібно провести пожежну сигналізацію у реанімаційному, дитячому та пологовому відділеннях.

Такі ж порушення пожежної безпеки рятувальники виявили й в Калуській міській лікарні на вулиці Каракая, 25. У медзакладі, за словами начальника служби із запобігання надзвичайних ситуацій у громаді Романа Федоришина, не провели ідентифікацію на об’єкт підвищеної небезпеки через роботу кисневої станції.

Директор Калуської міської лікарні Микола Гудим сказав, що для працівників медзакладу провели позачергове навчання з пожежної безпеки.

"Комісія обстежила лікарню. Сходові клітки, горища та запасні виходи — у належному стані, не захаращені. Усі відділення забезпечені вогнегасниками у необхідній кількості. В лікарні встановлений пожежний гідрант та є протипожежний щит. Необхідно ще виконати зауваження щодо вентиляції. Що стосується ґратів на вікнах, то є приміщення, де вони мають бути за нормативами. Але це суперечить правилам пожежної безпеки. Тут потрібно буде узгодити", — розповів Микола Гудим.

Що відомо

  • Перевірку закладів охорони здоров'я на дотримання правил пожежної безпеки на Франківщині розпочали після пожежі у Косівській лікарні. Керівникам тих лікарень, які використовують кисневе обладнання для надання допомоги хворим, доручили провести обстеження технічного стану устаткування та усунути недоліки.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок