Запоріжці висловили підтримку народу Казахстану

Запоріжці висловили підтримку народу Казахстану

Запоріжці висловили підтримку народу Казахстану
Фото з Facebook-сторінки Ігоря Лукашенка

Група запоріжців вийшла на підтримку народу Казахстану в Запоріжжі 8 січня.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив запорізький активіст Ігор Лукашенко.

Акцію влаштували на Майдані Героїв перед адмінбудівлею Запорізької обласної ради.

Як розповідає Ігор Лукашенко, акцію провели на підтримку боротьби за свободу та демократію у Казахстані.

Запоріжці вийшли на підтримку народу Казахстану
Запоріжці вийшли на підтримку народу Казахстану. Фото з Facebook-сторінки Ігоря Лукашенка

"На мій погляд, зараз у Казахстані відбувають протести з тих самих причин, як і в Україні у 2014 році. Це велика загроза для прояву демократії та невдоволення ситуацією у Казахстані", – зазначив він.

Що відомо

  • У Казахстані з 1 січня тривають протести, приводом до яких стало підвищення цін на газ. У ніч проти 5 січня вони переросли в сутички мітингарів і поліції, після чого в різних містах країни почалися погроми та захоплення будівель. У країні на тлі протестів заблокували роботу інтернету, а також припинили працювати банки.
  • Президент Казахстану звернувся до Ради колективної безпеки ОДКБ, до якої входять представники шести країн, зокрема Росії. 6 січня іноземні війська почали прибувати в Казахстан.
  • 7 січня у Казахстані оголосили "червоний рівень" терористичної небезпеки, а президент країни Касим-Жомарт Токаєв ініціював проведення саміту лідерів країн-учасниць Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
  • 8 січня Комітет національної безпеки Казахстану повідомив про затримання колишнього прем'єра та ексголови Комітету Каріма Масімова. Його підозрюють у державній зраді.
  • За даними МВС Казахстану, станом на ранок 9 січня в країні затримали 5 135 учасників масових протестів. З них за підозрою у скоєнні особливо тяжких злочинів 134 особи відправили в ізолятори, до 516 громадян застосували адміністративний арешт.

Читайте також: У Харкові вийшли на підтримку народу Казахстану

"Червоний рівень терзагрози" та понад 4 тисячі затриманих: хроніка подій у Казахстані

На початок