Помер Пітер Богданович, режисер "Паперового місяця" та "Останнього кіносеансу"

Помер Пітер Богданович, режисер "Паперового місяця" та "Останнього кіносеансу"

Помер Пітер Богданович, режисер "Паперового місяця" та "Останнього кіносеансу"

Пітер Богданович, номінований на премію "Оскар" американський сценарист і режисер фільмів "Остання картина" та "Паперовий місяць", помер у віці 82 років. Про це його донька Антоніна Богданович розповіла виданню the Hollywood Reporter.

Пітер Богданович народився 30 липня 1939 року у Кінгстоні, штат Нью-Йорк, у сім'ї сербського художника. У віці 12 років він почав вести збірку своїх думок про кожен переглянутий фільм. До 16 років він вивчав акторську майстерність, а в 1957 грав у постановці "Отелло" Нью-Йоркського шекспірівського фестивалю.

Приблизно тоді він вирішив стати режисером. "Це була велика помилка, тому що акторам не потрібно так багато працювати і їм платять більше грошей", – сказав він у 1977 році у розмові в Американському інституті кіно.

Богданович був одним із найпомітніших режисерів "Нового ГоллівудуПеріод в історії Голлівуду, який тривав з моменту скасування кодексу Гейза в 1967 році – і приблизно до 1980 року" і прославився такими фільмами, як "Останній кіносеанс", "У чому справа, Док?", "Паперовий місяць". Його номінували на премію "Оскар" за "Останній кіносеанс", а за фільм "Маска" – на Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю.

"31-річний Богданович досяг тактильного відчуття часу і місця", – захоплювався Стефан Канфер у журналі Time невдовзі після прем'єри фільму "Останній кіносеанс". "Більш того, він здійснив найскладніший з усіх кінематографічних подвигів: він зробив нудьгу захопливою. Цього достатньо, щоб оголосити його, можливо, найзахоплюючим новим режисером Америки".

Він також написав кілька книг про кіно і зіграв у кількох фільмах та серіалах, у тому числі епізодичну роль у серіалі від HBO "Клан Сопрано" та одного з героїв "The Other Side of the Wind", над якою працював його друг Орсон Веллс.

Вибір редакції

На початок