В Італії проведуть мітинг на захист затриманого українського режисера Євгена Лавренчука

В Італії проведуть мітинг на захист затриманого українського режисера Євгена Лавренчука

В Італії проведуть мітинг на захист затриманого українського режисера Євгена Лавренчука
Facebook

В італійському Мілані 15 січня проведуть акцію "Захистимо Євгена Лавренчука" на підтримку українського режисера, якого затримали в Італії за запитом Росії.

Про це написала у Facebook організаторка заходу Леся Цибак.

"Зараз адвокати Євгена боряться, щоб не допустити його екстрадиції, давайте й ми вийдемо на площу в Мілані та захистимо нашого співвітчизника! Приходьте в суботу, 15 січня, на вул. Мерканті, о 15.00", – написала Цибак.

Хто такий Євген Лавренчук

Лавренчук народився 24 червня 1982 року у Львові. У 2003 році закінчив Російський університет театрального мистецтва (майстерня Романа Віктюка) за фахом "оперний режисер". У 2004 році зареєстрував "Польський театр у Москві". Першою виставою театру стала дипломна робота Лавренчука "Сніг". У 2014 році Лавренчук покинув Росію на знак незгоди з політикою держави, яку назвав злочинною.

З 2018 по 2021 роки Лавренчук був головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету та головою фонду Одеської національної опери. За цей час в театрі було поставлено "Останній романтик" за оперними творами Ріхарда Штрауса (2018) та "La Traviata" Джузеппе Верді (2019).

Що відомо

  • Лавренчука затримали за запитом Росії у Неаполі (Італія). У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що консули з‘ясовують причини затримання українця італійськими правоохоронцями.
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Лавренчука звинувачують у "фінансових порушеннях", які він нібито скоїв вісім років тому.
  • У березні 2021 року на тодішнього головного режисера Одеської опери Лавренчука було скоєно напад, який він пов’язує зі своєю професійною діяльністю. У комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка засудили напад на Лавренчука.
  • 10 лютого 2021 року Лавренчук отримав офіційного листа від директорки Одеської опери про непродовження з ним контракту з 15 березня.

Читайте також

Митці надсилають листи на підтримку затриманого у Неаполі режисера Євгена Лавренчука

Мер Львова Садовий та експолітв'язень Сенцов підтримали затриманого в Італії режисера Лавренчука

"Говоримо через адвоката": мама режисера Лавренчука розповіла деталі його затримання у Італії

Вибір редакції

На початок