До семи років позбавлення волі засудили чоловіка, який намагався підпалити храм УПЦ в Запоріжжі

До семи років позбавлення волі засудили чоловіка, який намагався підпалити храм УПЦ в Запоріжжі

До семи років позбавлення волі засудили чоловіка, який намагався підпалити храм УПЦ в Запоріжжі
Фото з відкритих джерел

До семи років позбавлення волі засуджено громадянина України, який у 2019 році намагався підпалити храм УПЦ у Запоріжжі.

Про це 6 січня повідомили на сайті Служби безпеки України.

Як з'ясували співробітники СБУ, зловмисник виконував завдання та координувався "спецслужбами" так званої "ДНР", з метою дестабілізувати ситуацію в регіоні. Відомо, що бойовики терористичної організації "ДНР" напередодні надання Томосу ПЦУ планували спровокувати конфлікт на релігійній основі.

Як свідчать дані, "псевдоспецслужба" знайшла мешканця Запоріжжя, який погодився за 30 тисяч гривень влаштувати підпал храму Апостола Івана Богослова Запорізької єпархії УПЦ.

Ключовою вимогою було розповсюдити відео пожежі в ЗМІ, щоб це трактувалось як напад на місцеву громаду УПЦ мирянами новоствореної ПЦУ.

Організатора підпалу та його спільників співробітники СБУ затримали на місці правопорушення. Судом чоловіка було визнано винним за трьома статтями: ч. 2 ст. 15Замах на вчинення злочину є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі., ч. 3 ст. 27Види співучасників:Організатором є особа, яка організувала вчинення злочину (злочинів) або керувала його (їх) підготовкою чи вчиненням. Підбурювачем є особа, яка умовлянням, підкупом, погрозою, примусом або іншим чином схилила іншого співучасника до вчинення злочину. та ч. 2 ст. 258 (Терористичний акт) Кримінального кодексу України

Вирок – 7 років позбавлення волі – набув законної сили.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок