За результатами міжнародної частини фотоконкурсу "Вікі любить Землю" 2021 року до 15 найкращих у світі фотографій увійшла одна світлина з України.
Про це повідомляється на сайті конкурсу.
Фотографія з України, яка увійшла до рейтингу найкращих світлин фотоконкурсу "Вікі любить Землю" 2021, посіла шосте місце у категорії "Макрофотографії". На ній зображені три самки оленя у Національному природному парку Кременецькі гори на Тернопільщині. Автор фотографії — Володимир Бурдяк.
"Це фото я зробив у січні. Пам’ятаю, був морозний ранок, і на дорогу, по якій влітку їздять лісники, вийшли три олениці, ніби завмерли, коли на них присвітило сонце. Я встиг зробити декілька кадрів, і вони пішли далі углиб лісу", — розповів Бурдяк про історію створення цієї світлини.

Пейзажні фотографії
На світлині, яка посіла перше місце в категорії "Пейзаж", зображено узбережжя Атлантичного океану в природному парку Сінтра-Кашкайш у Португалії. Це один із 13 природних парків Португалії. Він займає площу у приблизно 145 квадратних кілометрів. Парк містить гірський хребет Серра-де-Сінтра, але простягається аж до узбережжя та Кабо-да-Рока, найзахіднішої точки континентальної Європи.

Друге місце посіло фото ландшафту парку Агріколо Юд Мілано поблизу Розате (Італія).
"Пейзаж і дерева південного агропарку, все ще оповитий ранковим туманом незабаром після сходу сонця, ніби майже випливають з води", — розказав про світлину її автор.

Третє місце — за фото з видом на озеро Стимфалія в Греції. Автор зробив цю світлину його під час ранкової прогулянки на човні. Озеро Стимфалія є домівкою для великої кількості видів птахів, таких як орли, чаплі, гірки, ібіси, куріпки та крячки.

Четверте місце на конкурсі посіло фото з видом на середньовічний замок Зілкале, розташований в "Долині Шторму" у Понтійських горах і є однією з найважливіших історичних споруд у районі Чамлихемшин провінції Різе в Туреччині.

П'яте місце — фото гори Мерапі, яка розташована на кордоні Центральної Яви та регіону Джокьякарта в Індонезії. Вона має висоту 2930 метрів, а активність вулкану відбувається уже понад рік. Виверження лави може траплятися до кількох десятків разів на день.

Макрофотографії
На першому місці серед макрофотографій — зображення деревного равлика на кульбабі в лісі у Ленінградській області Росії.

Друге місце — барвиста світлина птаха в природному парку Мапава на Філіппінах.
"У горах зазвичай можна побачити бурогорих сонячних птахів, які харчуються нектаром. Самці мають такі чудові кольори, які дійсно привертають увагу, особливо в його барвистому середовищі проживання, оточеному квітами", — розповів автор фото.

Третє місце посіло фото товстоголової змії, яку зловили у державному парку Серра-ду-Мар у Бразилії. Товстоголова змія (Dipsas) — змія від малих і середніх розмірів, часто не довша за 60 см. Вона зустрічається на великій території від південної Мексики до Центральної та Південної Америки.

Четверте місце — фотографія виду павуків Carrhotus xanthogramma. ЇЇ було зроблено в природному заповіднику Аккеріно Кантагалло в провінції Прато (Італія). Ці павуки віддають перевагу сонячним, теплим середовищам і в основному їх можна побачити на кущах, стовбурах дерев і в чагарниках.

П'яте місце посіло фото жука-листоїда (Aulacophora indica), що визирає з отвору у листі дерева Alnus nepalensis. Комаху сфотографували в національному парку Чітван в Непалі. Автор світлини розповів, що дорослі листоїди роблять отвори на листках рослин, коли їдять.

Сьоме місце — за фото, яке також зробили в національному парку Чітван у Непалі. На ньому зображені птахи виду Ploceus philippinus. Вони плетуть свої гнізда з довгих смужок рисового листя, грубих трав і довгих смужок, вирваних з пальмових листків.

Восьме місце — фото дикого голуба, який летить під час дощу. Птах також був сфотографований у Непалі в національному парку Чітван, який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Біля підніжжя Гімалаїв Чітван є одним з небагатьох збережених залишків регіону Терай, який раніше простягався над передгір’ями Індії та Непалу. Він має особливо багату флору і фауну.

На девятому місці — фотографія трав’яної жаби. Світлина була зроблена у природному парку "Пфальцський ліс". Він розташований на півдні землі Рейнланд-Пфальц у Німеччині та межує з Францією.

В 2021 році Об’єднані Арабські Емірати вперше взяли участь у фотоконкурсі "Вікі любить Землю". Їхнє фото зайняло 10 місце у рейтингу найкращих макрофотографій. Рожевий фламінго був сфотографований в польоті в заповіднику дикої природи Рас-Аль-Кор. Він розташований в Дубаї та є однією з небагатьох міських заповідних територій у світі.

Що відомо
"Вікі любить Землю" — найбільший у світі фотоконкурс на тему природної спадщини. Уперше він був проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проєкт став міжнародним, до нього долучилися 15 країн. Цьогоріч у конкурсі взяли участь 34 країни та території.
З 1 травня по 31 серпня 2021 року в межах фотоконкурсу "Вікі любить Землю" до Вікісховища було завантажено понад 64 тисячі фотографій пам’яток природи від понад 4300 людей.
Місцеві команди організаторів провели відбір фотографій у кожній з країн та територій і надіслали для участі у міжнародній частині фотоконкурсу по 15 світлин: 10 пейзажних та 5 макрофотографій.
Журі конкурсу із 390 фотографій, які стали найкращими в своїх країнах, відібрала 15 найкращих — міжнародних переможців "Вікі любить Землю" 2021.
Як взяти участь у конкурсі
- Зареєструватися у Вікісховищі або увійти, використовуючи особистий логін.
- Відкрити у переліку об’єктів природно-заповідного фонду сторінку потрібної області і знайти потрібний об’єкт.
- У колонці "Фото" натиснути на посилання "Завантажити фото" або "Завантажити ще фото" навпроти потрібного об’єкта.
- Виконувати інструкції завантажувача Вікісховища. Якщо завантажувати фотографії за посиланням зі списку пам’яток, автоматично буде проставлено ідентифікатор, категорію та опис об’єкта. Можна додати інформацію, якої не вистачає.
Щоб взяти участь у фотоконкурсі "Вікі любить Землю", світлини потрібно завантажувати тільки у період проведення конкурсу. Дати конкурсу у 2022 році поки не оголошені. Слідкувати за оголошеннями конкурсу можна за посиланням.
Читайте також:
Визначені переможці конкурсу "Мандрівник-фотограф 2021 року"
Світлина Будинку органної та камерної музики перемогла у фотоконкурсі "Вікі любить пам’ятки"